Ekrem İmamoğlu’ndan yeni parti yorumu: Türkiye’nin yeni yönetim anlayışına ihtiyacı olduğunu hissediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu son dönemlerde yeni parti kuracakları iddiaları ile gündemden düşmeyen Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında konuştu. Kendisine yöneltilen bir soruya yanıt veren Ekrem İmamoğlu iki siyasetçinin de güçlü geçmişi olduğunu ve zaman içerisinde nasıl karşılık bulacaklarının görüleceğini söyledi.

29.07.2019 - 17:47
30.07.2019 - 12:20
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir programda kendisine yöneltilen yeni parti sorusuna yanıt verdi. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı iddia edilen yeni parti hakkında konuşan İmamoğlu, Türkiye’nin yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı olduğunu hissettiğini dile getirdi.

Siyasette kararlı duruşlar çok önemli

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, DW Türkçe’den Bülent Mumay’ın sorularına yanıt verdi. Yerel seçimlerin ardından parti kuracakları iddiaları ile gündemden düşmeyen Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında konuşan Ekrem İmamoğlu, iki ismin de çok üst seviyede sorumluluk elde etmiş kişiler olduğunu ve bunun toplumda nasıl karşılık bulacağının zaman içerisinde görüleceğini söyledi. Siyasette kararlı duruşların çok önemli olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu, geri adım atmamaları ve bir inancı varsa sonuna kadar arkasından gitmeleri gerektiğini dile getirdi. Türkiye’nin yeni siyaset diline kararlı duruşlara ve yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı olduğunu hissettiğini belirten Ekrem İmamoğlu, bu açıklamaları ile yeni partiyi desteklediğini de göstermiş oldu.

Siyaset güncel bir olay değildir

Ekrem İmamoğlu açıklamasının devamında bu girişime karşılık verilmesi gerektiğini belirterek siyasetin güncel bir olay olmadığını üretilen siyasi mekanizmaların geleceği etkilediğini dile getirdi. Kendisinin bu düşünce içerisinde adım attığını belirten İmamoğlu, bunların ihtiyaç olduğunu düşündüğünü ifade ederek güçlü siyasal kimliklerin varlığının toplumlar açısından önemli olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim