Ekrem İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yanıt: Bunu En İyi Erdoğan Bilir

NAVİGASYONYıldırım’ın Yargılama İddialarına YanıtKüçükkaya ile Otelde GörüşmesiDava Açılırsa Savunmamızı Veririz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamalara yanıt veren CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu Valisi ile arasında yaşananlar konusunda dava açılabileceğini ve kendisinin de savunma vermeye hazır olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderme yaptı. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem […]

20.06.2019 - 16:13
20.06.2019 - 16:13
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamalara yanıt veren CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu Valisi ile arasında yaşananlar konusunda dava açılabileceğini ve kendisinin de savunma vermeye hazır olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderme yaptı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmaları sırasında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Kendisinin Cumhurbaşkanlığı makamını farklı bir yere koyduğunu belirten İmamoğlu, var olan devlet omurgasının değişmemesi gerektiğine inandığını belirterek son dönemlerde yaşananların yoğun bir kaybetme endişesi sonucunda ortaya çıktığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aklına ne gelirse konuştuğunu söyledi.

Yıldırım’ın Yargılama İddialarına Yanıt

Cumhur ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Sayıştay raporunu kaynak göstererek Beylikdüzü Belediyesi’nin altı buçuk milyonluk kamu zararının tespit edildiği iddialarına ilişkin de açıklama yapan İmamoğlu, Konu hakkında ifade verdiklerini ancak henüz bir dava açılmadığını söyledi. Sayıştay’da sorgulanmasının nedeninin çalışanları düşünmek olduğunu belirten İmamoğlu, lüks araçlar ve usulsüz tahsisler nedeniyle yargılanmadığını söyledi.

Küçükkaya ile Otelde Görüşmesi

Son günlerde gündemden düşmeyen İsmail Küçükkaya ile otelde yaptığı görüşme hakkında da konuşan İmamoğlu, onun etik olup olmadığı sorusunun Mahir Ünal’a sorulması gerektiğini belirterek görüşme yapılacağı konusunda karar birliği olduğunu dile getirdi. İsmail Küçükkaya’nın kendilerini aradığını ve otele geldiğini belirten İmamoğlu, bir taleplerinin olup olmadığını sorduğunu kendisine düşen etik görevi yerine getirdiğini söyledi.

Dava Açılırsa Savunmamızı Veririz

Ordu Valisi ile aralarında yaşanan kriz hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yaptığını belirten İmamoğlu, dava açılması durumunda kendilerinin de savunmalarını vereceklerini belirterek bütün hareketlerinin hukuk çerçevesi içerisinde olduğunu iddia etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim