Ekrem İmamoğlu Söz Verdiği Gibi Kendisinin, Eşinin ve Babasının Mal Varlığını Açıkladı

Yenilenen İstanbul seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım ile katıldığı canlı yayında söz verdiği gibi bugün kendisinin, eşinin ve babasının mal varlığını açıkladı.

25.06.2019 - 20:54
25.06.2019 - 22:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ekrem İmamoğlu’nun mal varlığı basın bürosu tarafından yapılan bir açıklama ile kamuoyuna duyuruldu. Yapılan açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun daha önce Binali Yıldırım ile katıldığı ortak canlı yayında ailesinin mal varlığını şeffaf bir şekilde açıklayacağını duyurduğu belirtildi. Açıklamanın devamında ilk olarak Ekrem ve Dilek İmamoğlu çiftinin mal varlığı ve açıklanırken daha sonra da babası Hasan İmamoğlu’nun mal varlığının listesi verildi.

Silahı Dikkat Çekti

Ekrem İmamoğlu’nun mal varlığı listesinde en çok dikkat çeken ise üzerine kayıtlı sigsauer marka silah oldu. Silahın değerinin 8 bin lira olduğu belirtildi. Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun mücevherlerinin ise toplam 841 bin lira değerinde olduğu açıklandı. Listede Ekrem İmamoğlu’nun toplam mal varlığının 4 milyon 682 bin lira olduğu belirtilirken, eşi Dilek İmamoğlu’nun servetinin ise 2 milyon 915 bin lira olduğu açıklandı. Ekrem İmamoğlu’nun kendisine ait bir gayrimenkul şirketinin bulunmasının yanı sıra babasının kurduğu aile şirketinde de %60 hissesinin bulunması dikkat çekti. Açıklanan mal varlığı listesinde Ekrem İmamoğlu’nun 3 milyon liradan fazla borcu olduğu görülüyor. Açıklamada baba Hasan İmamoğlu’nun da mal varlığı listelendi. Ancak bu listede babanın mal varlığının maddi olarak karşılığı belirtilmedi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim