Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldıktan Sonra İlk İş Olarak Atatürk Tablosunu Makam Odasına Astırdı

31 Mart'ta yapılan seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve makam odasına Atatürk tablosu asan Ekrem İmamoğlu, mazbatasının geri alınmasından sonra kaldırılan tabloyu bugün mazbatasını geri alınca yerine astırdı.

27.06.2019 - 21:19
28.06.2019 - 11:05
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

31 Mart yerel seçimlerinde çok az bir farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını alınca ilk iş olarak makam odasına Atatürk portresi astırmıştı. Ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul’da seçimlerin yenilenmesine karar verilince Ekrem İmamoğlu’nun astığı tablo kaldırılmıştı. 23 Haziran’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi üzerine kaldırılan tablo yeniden yerine asıldı.

Haksız Yere İndirildi

Ekrem İmamoğlu’nun makam odasına astırdığı Atatürk tablosunun indirilişi sırasında bazı bürokratların gülümsemesi sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Bugün mazbatasını alan ve İstanbul Valisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı görevini devralan Ekrem İmamoğlu, tablonun yeniden yerine asılması için talimat verdi. Konu hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Avukat Turan Taşkın Özer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun makam odasına asılmak üzere tablonun yola çıktığını belirterek haksız yere indirildiğini ve gururla geri takılacağını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim