Ekrem İmamoğlu: Kırmızı Çizgilerim Var Toprak Bütünlüğünü ve Bayrağımızı Tartışmayız

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu Sözcü Gazetesinden Özlem Gürses’e önemli açıklamalar yaptı. Kırmızıçizgilerinin olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu, toprakların bölünmez bütünlüğünü, milleti ve bayrağı kesinlikle tartışmayacağını söyledi.

03.07.2019 - 11:36
03.07.2019 - 12:03
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimini 9 puan gibi net bir fazla kazanan Ekrem İmamoğlu her şeyi tartışıp konuşabileceğini ancak milletin, toprakların bölünmez bütünlüğünü ve bayrağı kesinlikle tartışmayacağını ifade etti. Ekrem İmamoğlu kırmızı çizgilerinden bahsederken bireysel anlamda da kırmızı çizgilerinin olduğunu dile getirdi.

Sınırları Tartışmam

Sözcü Gazetesinden Özlem Gürses’in sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu kırmızıçizgisinin ne olduğu sorusuna yanıt verdi. Toplumsal bütün konularda duyarlı olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu, her şeyi konuşup tartışabileceğini ancak, Türkiye’nin topraklarının bölünmez bütünlüğünü asla tartışmayacağını ve sınırları tartışmaya açacak her türlü konunun kendisi için kırmızıçizgi olduğunu ifade etti. Bu konuları konuşmak istemediğini ama insanlıkla ilgili her türlü sorunu ve adaleti konuşmaya açık olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu bunların çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

LGBT-İ Bireyin Sorunu

Ekrem İmamoğlu’na son dönemlerde gündemden düşmeyen LGBT-İ bireylerin sorunları da soruldu. Bu soruya da yanıt veren İmamoğlu, bütün tercihlere ve yaşam biçimlerine önyargısız bakabilmenin önemli olduğunu belirterek bireysel anlamda da kişisel kırmızıçizgilerinin olduğunu, insanları aldatarak siyaset yapmaya ve yalana kesinlikle tahammülü olmadığını ifade etti.

Kendimi Çok Adarım

Ekrem İmamoğlu’na benzer aday ya da siyasetçilerden farkının ne olduğu da soruldu. Yaptığı şeye kendisini çok adadığını ve o konuda herhangi bir sınırının olmadığını, eşi ile de bunu çok fazla tartıştıklarını ifade etti. Belediye Başkanlığı döneminde 5 yıl sokaklarda zaman geçirdiğini belirten İmamoğlu, yol haritasında da idealist davranmaya çalıştığını dile getirdi. Yaptığı işte en başarılısı olmak istediğini belirten İmamoğlu, aynı zamanda samimiyeti de ruhundan eksik etmediğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim