Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanı ile Görüşme Talebimizi 6 Temmuz Günü Makamlarına İlettik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşme konusunda açıklamalarda bulundu. 6 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme talebini telefonla ilettiğini belirten İmamoğlu, ardından da yazılı bir talep gönderdiklerini ve yanıt beklediklerini söyledi.

12.07.2019 - 15:45
12.07.2019 - 15:45
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamalarla gündeme olmaya devam ediyor. Kendisi Belediye Başkanı seçildikten sonra istifa eden genel sekreter ve yardımcılarına gönderme yapan İmamoğlu, hala bu kişilerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli 10 iştirakinin yönetim kurulu başkanı olduğunu belirterek oralardan da istifa etmeleri gerektiğini bir kez daha söyledi.

Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

Ankara’da sabah saatlerinde Anıtkabir’i ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul ilçe belediye başkanları ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ile birlikte genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ile toplantıya girmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, sabah saatlerinde Anıtkabir’e kurumsal bir ziyaret yaptıklarını ve bu konudan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ne zaman görüşecek

Ekrem İmamoğlu gazetecilerin sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme konusunda resmi bir talepte bulunduklarını belirterek 6 Temmuz’da önce telefonla makamlarına görüşme talebinde bulunduklarını ardından da 2 gün sonra yazılı bir talep gönderdiklerini söyledi. Ekrem İmamoğlu yazılı taleplerinde bugün Ankara’da olduklarını bildirdiklerini fakat müsait oldukları zaman diliminde konuşup İstanbul’un brifingini kendilerine aktarmak için haber beklediklerini dile getirdi.

Belediye işritakleri

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu basın mensuplarının belediye iştirakleri ile ilgili sorularına da yanıt verdi. Gelinen süreç hakkında konuşan İmamoğlu kendisi başkan seçildikten sonra istifa eden genel sekreter ve yardımcılarının şu anda görevde bulundukları iştiraklerden de istifa etmeleri gerektiğini bir kez daha dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim