Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında konuştu: Parti ve toplum karar verir

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın topal ördek sözleri hakkında konuşan İmamoğlu, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda da değerlendirmeler yaptı.

16.07.2019 - 17:33
16.07.2019 - 18:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, BBC’nin HARDtalk programında canlı yayına konuk oldu. İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiğine şaşkın olmadığını ve oldukça hazırlıklı olduğunu belirterek, 31 Mart’ta da 23 Haziran’da daha tedbirler aldıklarını ve seçimlerde hile olmadığını fakat aradaki fark üzerinden tartışma yaratılmaya çalışıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “topal ördek” sözleri

Canlı yayın sırasında İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Topal Ördek sözleri hatırlatıldı. Ekrem İmamoğlu bu konuda yaptığı açıklamada, demokrasiye inananların sonuç ne olursa olsun kazanan insana benzetme yapamayacağını belirterek Topal ördek ifadelerinin kötü bir tarif olduğunu ve kendilerinin dimdik ayakta olduğunu söyledi.

Belediyede devrim yapacağız

Badawi, Ekrem İmamoğlu’na uzun yıllardan beri devam eden AK Parti iktidarı ve bugüne kadar oturttuğu bazı sistemleri değiştirmek için siyasi tecrübesinin yeterli olup olmadığını da sordu. Ekrem İmamoğlu bu soruya belediyede devrim yapacağını söyleyerek yanıt verdi. Siyasi manipülasyonlarla uğraşmayı tercih etmediğini söyleyen Ekrem İmamoğlu, işine bakacağını ve yanlış şeyleri düzelterek insanlara bunu göstereceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı

Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında da konuşan Ekrem İmamoğlu, toplumun ve partinin kendisinin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına karar vereceğini söyledi. Siyasette hiç bir zaman bir sonraki makamı bugünden tarif etmek gibi bir huyunun olmadığını belirten Ekrem İmamoğlu, şu anda görevinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olduğunu ve bu konuda başarılı olmak istediğini ondan sonraki adımlara parti ve toplumun karar vereceğini söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim