Ekrem İmamoğlu bir kez daha İBB Başkanı sıfatıyla Anıtkabir’e gitti

İstanbul'da 23 Haziran'da yenilenen seçimlerin ardından bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu bir kez daha Anıtkabir'i ziyaret etti. İmamoğlu bu defa İBB başkanı sıfatı ile Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

12.07.2019 - 9:59
12.07.2019 - 11:15
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İstanbul’da 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde kazanan Ekrem İmamoğlu göreve gelişinin ardından Anıtkabir’i ilk defa ziyaret etti. CHP’li Meclis Üyeleri ve belediye başkanları da Ekrem İmamoğlu’nun bu ziyaretine eşlik etti.

İBB Başkanı sıfatıyla imzaladı

Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni bu defa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla imzaladı. Ekrem İmamoğlu deftere yazdığı notunda yeniden bu satırların yazılmasını sağlayan 16 milyon İstanbulluya teşekkür etti. Ekrem İmamoğlu 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından Anıtkabir’i ziyaret etmek istemiş ancak henüz mazbatasını almadığı için Anıtkabir Komutanlığı resmi törene izin vermemişti. Bunun üzerine yanına CHP milletvekillerini alarak Anıtkabir’e giden Ekrem İmamoğlu, Mazbatasını almamasına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla Anıtkabir özel Defteri’ni imzalanmıştı. Ekrem İmamoğlu’nun bu davranışı birçok kesimden tepki çekmişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim