Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım’a Sitem Etti: O Gece Kazandı Diyemedi

İstanbul'da 23 Haziran tarihinde yenilenen seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'a sitem etti. Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın seçim gecesi kendisine “kazandı” diyemediğini iddia etti.

04.07.2019 - 9:44
04.07.2019 - 11:07
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Sözcü Gazetesinden Özlem Gürses’in sorularına yanıt verdi. Özlem Gürses, Ekrem İmamoğlu’na 23 Haziran gecesi Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamayı sordu. Ekrem İmamoğlu o gece için Binali Yıldırım’a sitem ederek kendisine “kazandı” diyemediğini dile getirdi.

Neden Soruşturma Yok

Ekrem İmamoğlu açıklamasında seçimin iptal edilmesinin üzerinden 3 ay geçtiğini ancak herhangi bir soruşturma olmadığını dile getirdi. 31 Mart tarihinin hemen ardından kendilerinin hırsızlıkla suçlandığını belirten İmamoğlu, bu sayfaları açmanın kendisini üzdüğünü ifade etti. 23 Haziran gecesi Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamayı da çok manidar bulduğunu söyleyen Ekrem İmamoğlu, kendisi için “kazandı” diyemediğini sadece “ önde gidiyor tebrik ederim” dediğini dile getirdi. Kendisi için “kazandı” denmesinin önemli olduğunu belirten İmamoğlu, Bu konudan dolayı kırgın olduğunu ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim