Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Ekran Kartı Fiyatları Artabilir

Son Güncelleme:
 Ekran Kartı Fiyatları Artabilir

Kripto paraların yükselmesi birçok yatırımcıyı ve madenciyi sevindirirken, bilgisayar oyuncularının üzülmesine sebep oluyor. Ekran kartı üreticileri kripto paraların fiyatlarının artmasıyla birlikte ürettikleri ekran kartlarına olan talep arttığı için fiyatları da yükseltiyorlar. Bu durumdan da yeni bilgisayar toplayan veya ekran kartını değiştirmek isteyen kullanıcılar etkileniyor.

TALEBE BAĞLI FİYAT ARTIŞI

2017 Aralık tarihinde de benzer bir artış yaşanmış ve kripto para madencileri ekran kartlarına olan taleplerini arttırdığı için kartların fiyatları artmış hatta bazı ekran kartları kara borsaya düşmüştü. Şuanda da benzer bir fiyat artışı yaşanıyor ve birçok kripto para madenciliği şirketinden olumlu haberler geliyor.

ABD’nin kripto para madenciliği için cihaz üreten donanım şirketlerinden olan Canaan Creative’in pazarlama direktörü Steven Mosher, Bitcoin’deki fiyat artışından dolayı stoklarının bitme noktasına geldiğini ve talebin 2017 yılından bile fazla olduğunu belirtti. Çinli madencilik şirketi Bitmain’in sözcüsü şirketin en pahalı cihazlarından olan WhatsMiner M20 gibi modellere bile yoğun talep olduğunu belirtti.

Bitcoin Hash Oranı (Kazım Oranı) fiyatlarla birlikte hareket edemiyor. Fiyatlar düştüğünden bu yana birçok kişi madenciliği bıraktığı için şuanda fiyatlarla kazım oranında bir dengesizlik söz konusu. Üretim kapasitesi hala daha düşük ve bunun kısa sürede arttırılması gerekiyor. Madenciliğin büyük kısmı da ekran kartlarıyla yapıldığı için muhtemelen ekran kartı fiyatları kısa sürede artacaktır.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23