Ekran Kartı Fiyatları Artabilir

Kripto para fiyatlarının artmasından dolayı ekran kartlarına ve madencilik donanımlarına olan talep giderek artıyor. Ekran kartlarına yönelik talebin artmasıyla birlikte ekran kartı üreticileri fiyat artışına gidebilir.

30.06.2019 - 15:32
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kripto paraların yükselmesi birçok yatırımcıyı ve madenciyi sevindirirken, bilgisayar oyuncularının üzülmesine sebep oluyor. Ekran kartı üreticileri kripto paraların fiyatlarının artmasıyla birlikte ürettikleri ekran kartlarına olan talep arttığı için fiyatları da yükseltiyorlar. Bu durumdan da yeni bilgisayar toplayan veya ekran kartını değiştirmek isteyen kullanıcılar etkileniyor.

TALEBE BAĞLI FİYAT ARTIŞI

2017 Aralık tarihinde de benzer bir artış yaşanmış ve kripto para madencileri ekran kartlarına olan taleplerini arttırdığı için kartların fiyatları artmış hatta bazı ekran kartları kara borsaya düşmüştü. Şuanda da benzer bir fiyat artışı yaşanıyor ve birçok kripto para madenciliği şirketinden olumlu haberler geliyor.

ABD’nin kripto para madenciliği için cihaz üreten donanım şirketlerinden olan Canaan Creative’in pazarlama direktörü Steven Mosher, Bitcoin’deki fiyat artışından dolayı stoklarının bitme noktasına geldiğini ve talebin 2017 yılından bile fazla olduğunu belirtti. Çinli madencilik şirketi Bitmain’in sözcüsü şirketin en pahalı cihazlarından olan WhatsMiner M20 gibi modellere bile yoğun talep olduğunu belirtti.

Bitcoin Hash Oranı (Kazım Oranı) fiyatlarla birlikte hareket edemiyor. Fiyatlar düştüğünden bu yana birçok kişi madenciliği bıraktığı için şuanda fiyatlarla kazım oranında bir dengesizlik söz konusu. Üretim kapasitesi hala daha düşük ve bunun kısa sürede arttırılması gerekiyor. Madenciliğin büyük kısmı da ekran kartlarıyla yapıldığı için muhtemelen ekran kartı fiyatları kısa sürede artacaktır.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim