Alexa
Finans ve Borsa
Finans ve Borsa
Dash (DASH) Nedir, Nasıl Alınır?

BTC ya da ETH ile takas edebileceğiniz Dash, son dönemin kârlı kripto para yatırımlarından birisi olarak dikkat çekiyor.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Ripple (XRP) Nedir, Nasıl Alınır?

Son dönemde adını sık sık duysak da Ripple hakkında hâlâ bilinmeyen pek çok şey var. Peki bu altcoin türü hangi özelliklere sahip? Nasıl Ripple elde edilir?

Okunma Süresi : 4 Dakika
Faiz Artırımı Nedir? Faiz Artırımı Dövizi (Doları) Nasıl Etkiler?

Sık sık duyduğumuz faiz artırımı aslında ne anlama geliyor? Merkez Bankası'nın böyle bir karar alması enflasyonu ve dövizi düşürür mü? Tüm bu sorulara yanıt veriyoruz.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Döviz Yatırımları Hangi Piyasalarda Gerçekleştirilebilir? Döviz Yatırım Piyasaları

Dövize yatırım yapmak isteyenler için pek çok farklı kur çeşidi ve yatırım piyasası mevcuttur. Çeşitlilik içinde araştırma yaparak ihtiyaca yönelik doğru işlem piyasasını tercih etmek gereklidir. Döviz yatırım piyasaları nelerdir konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 5 Dakika
2018’in En İyi Kripto Para Cüzdanları

Bitcoin ya da bir başka kripto para birimi satın alacaksanız fakat varlıklarınızı nerede tutacağınızı bilmiyorsunuz. Öyleyse sizi buraya alalım!

Okunma Süresi : 3 Dakika
Zcash (ZEC) Nedir, Nasıl Alınır?

Son dönemde en çok parlayan altcoinlerden birisi de Zcash. Peki Zcash hangi özelliklere sahip, nasıl satın alınır?

Okunma Süresi : 3 Dakika
Kripto Paraların Geleceği

Biraz internet, biraz da borsayla 'haşır neşir' olan herkes kripto para ve blok zincir teknolojilerinin yükselişinden haberdardır. Peki kripto paraların geleceği ne durumda?

Okunma Süresi : 4 Dakika
Monero (XMR) Nedir, Nasıl Alınır?

Son birkaç yılda en çok tercih edilen altcoinler arasına girmeyi başaran Monero, şüphesiz kripto para borsasında yükselen bir değer ve orta-uzun vadede yatırımcıların yüzünü güldürecek gibi duruyor.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Borsa Nedir? Borsaya Nasıl Girilir, Riskleri Nelerdir?

Borsa kurumsal bir yatırımcı piyasası olup, aracı kurumların hizmeti ile çalışır. Broker olmanın basit birkaç kuralı vardır ancak borsada başarılı olmak için bilinmesi gereken ipuçları vardır. Borsaya girmeden önce borsanın çalışma prensiplerine ve alım satım araçlarına hakim olmak gereklidir. Broker Nedir ve Ne yapar yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"