Finans ve Borsa
Yatırım Yapmadan Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Yatırım yaparak elde ettiğiniz birikimi değerlendirmek ve katlamak oldukça iyi bir hamle olabilir. Ancak bazı püf noktalarını bilmek ve yatırıma başlamak için bunlara dikkat etmek, yatırım gibi riskli bir süreçte sizin için kurtarıcı olabilir. Yatırıma başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Bono Nedir? Bono Türleri Nelerdir?

Borsada birikimlerin güven içinde değerlendirilebileceği bir yöntemde bonolardan yararlanmaktır. Bono nedir? Bono türleri nelerdir? Bonoya yatırım nasıl yapılır? gibi bilgi verici içerikleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Okunma Süresi : 7 Dakika
Borsa Nedir? Borsa Terimleri ve Anlamları

Belirli bir miktar parası olan ve bu parayı borsada yatırım yaparak değerlendirmek isteyenler için borsa nedir? Borsaya ne kadar para yatırılır? Borsa terimleri ve anlamlarını sizler için derledik.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Dash (DASH) Nedir, Nasıl Alınır?

BTC ya da ETH ile takas edebileceğiniz Dash, son dönemin kârlı kripto para yatırımlarından birisi olarak dikkat çekiyor.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Ripple (XRP) Nedir, Nasıl Alınır?

Son dönemde adını sık sık duysak da Ripple hakkında hâlâ bilinmeyen pek çok şey var. Peki bu altcoin türü hangi özelliklere sahip? Nasıl Ripple elde edilir?

Okunma Süresi : 4 Dakika
Faiz Artırımı Nedir? Faiz Artırımı Dövizi (Doları) Nasıl Etkiler?

Sık sık duyduğumuz faiz artırımı aslında ne anlama geliyor? Merkez Bankası'nın böyle bir karar alması enflasyonu ve dövizi düşürür mü? Tüm bu sorulara yanıt veriyoruz.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Döviz Yatırımları Hangi Piyasalarda Gerçekleştirilebilir? Döviz Yatırım Piyasaları

Dövize yatırım yapmak isteyenler için pek çok farklı kur çeşidi ve yatırım piyasası mevcuttur. Çeşitlilik içinde araştırma yaparak ihtiyaca yönelik doğru işlem piyasasını tercih etmek gereklidir. Döviz yatırım piyasaları nelerdir konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 5 Dakika
2018’in En İyi Kripto Para Cüzdanları

Bitcoin ya da bir başka kripto para birimi satın alacaksanız fakat varlıklarınızı nerede tutacağınızı bilmiyorsunuz. Öyleyse sizi buraya alalım!

Okunma Süresi : 3 Dakika
Zcash (ZEC) Nedir, Nasıl Alınır?

Son dönemde en çok parlayan altcoinlerden birisi de Zcash. Peki Zcash hangi özelliklere sahip, nasıl satın alınır?

Okunma Süresi : 3 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com