Ekonomi
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Belirli meslek gruplarında çalışan kişilerin alınan son karar ile birlikte artık mesleki yeterlilik belgesi alması zorunlu bir hale getirildi.

Okunma Süresi : 2 Dakika
Yatırım Yapmadan Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Yatırım yaparak elde ettiğiniz birikimi değerlendirmek ve katlamak oldukça iyi bir hamle olabilir. Ancak bazı püf noktalarını bilmek ve yatırıma başlamak için bunlara dikkat etmek, yatırım gibi riskli bir süreçte sizin için kurtarıcı olabilir. Yatırıma başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
İş Dünyasında Başarının Sırrı SWOT Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Şirketlerin başarı sırrı halini alabilecek kadar etkili bir değerlendirme ve geliştirme yöntemi olan Swot analizi, hem kişisel hem kurumsal anlamda büyük etkiler yaratmaktadır. Swot analizi nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Sizi Bilgisayar Başından Zengin Edebilecek E- Ticarette Başarılı Olma İpuçları

Doğru e-ticaret girişimleri kurucusunu zengin edebilen ve bunu tamamen bilgisayar başından gerçekleştirme imkanı sunmasıyla çağın parlayan fikirlerinden olmasının yanında bazı ipuçları ve kuralları gerektirir. E-ticarette başarı konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
İşsizlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yaygın bir toplum sorunu olan işsizlik, beraberinde ekonomik kaygıları da getirir. Bu durumda akla ilk gelen çözüm işsizlik maaşı olmakta ancak bu ödeme için belli kriterlerin karşılanması gerekmektedir. İşsizlik maaşı kriterleri ve başvurusu konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Vergi Levhası Nasıl ve Nereden Alınır? Nasıl Yenilenir?

Ticari kurumların piyasada yer alabilmek ve bunu sürekliliğe dökebilmek için temin etmeleri ve saklamaları gereken evraklar arasında yer alan vergi levhası mükellef olan kişiye dair bilgiler içerir. Siz de bu kurumlardan birine sahipseniz ya da sahip olmak istiyorsanız vergi levhası hakkında.....

Okunma Süresi : 2 Dakika
Varant Nedir? Varant Satın Almak için Ne Yapmak Gerekir?

Bir yatırım aracı olarak yatırımcılara farklı bir alternatif oluşturan varant, alımı ve satışıyla büyük soru işaretlerine yol açabilir. Ancak vade mevzusunun ön planda olduğu varant ile büyük kazançlar elde edilebilir. Varant nedir konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Genel İşsizlik Sigortası (GİS) Nedir? GİS Başvuru Şartları Nelerdir?

Ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik saldırılar yüzünden işsiz kalan vatandaşları korumak amacı ile Genel İşsizlik Sigortası (GİS) adı altında 6 aylık süre boyunca 3 bin lira aylık maaş geliyor.

Okunma Süresi : 2 Dakika
Konkordato Nedir? Konkordato Nasıl İlan Edilir?

Son dönemde yaşamış oldukları mali sıkıntılar sebebiyle bir çok şirket konkordato ilan etti. Konkordato nedir? Konkordato nasıl ilan edilir? Konkordato ilan etmek için ne yapılır?

Okunma Süresi : 4 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com