Ehliyet sınavlarında yeni yılda tablet dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavlarının bundan böyle tablet bilgisayarlar üzerinden yapılacağı ifade edildi.

18.12.2017 - 17:11
18.12.2017 - 17:11
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ehliyet sınavları için bir son dakika açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavlarının bundan böyle tablet bilgisayarlar üzerinden test usulüne göre yapılacağı ve bu sınav uygulamasının gelecek yıldan itibaren geçerli olacağı vurgulandı.

Ehliyet sınavında yeni bir dönem başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu yaptığı açıklamasında direksiyon uygulamalı sınavlarda sürücü kursları tarafından Karayolları Trafik Kanunu gereği Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’ndan temin ettiği formların kullanıldığını belirtti.

Ehliyette Yeni Dönem

2018 yılının Ocak ayında Ankara’da başlayacak olan pilot uygulama ile ülke genelinde kademeli şekillerde ehliyet sınavlarında bundan böyle tablet devrine geçileceği ifade edildi. Şamlıoğlu açıklamasında, “Bundan sonra sınavlarda tablet dönemine geçmeyi hedefliyoruz. Bu sayede sınav değerlendirmeleri de bu tabletler üzerinden gerçekleştirilecek ve sınav başarı durumları da anlık olarak sisteme girilmiş olacak.” dedi.

Kemal Şamlıoğlu bunun yanında bu gelecek olan yeni sistemin gelecek yıldan itibaren uygulamaya konulacağını belirterek motorlu taşıt sürücü kursu yazılı sınavlarının da bu tabletler üzerinden gerçekleştirilmeye başlanacağını söyledi. Şamlıoğlu, uygulamanın görsel açıdan adayları yormayacak seviyede olmasına dikkat edileceğini vurgulayarak zengin soru havuzu ile bazı sorularında seçmeli olarak yapılabileceğini dile getirdi. Ülkemizde trafik ve sürücü eğitimlerinde son 4 yılda ciddi bir atılım içerisinde olduğu belirten Şamlıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu eğitimlerin seviyesini daha yükselteceğini vurguladı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim