EGM KPSS’siz Personel Alımı Yapıyor, Başvurular Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS şartı olmadan personel alımı yapıyor. EGM KPSS'siz personel alımı başvuruları başladı. İşte bugün başvuruları başlayan EGM personel alımı ilanı ve başvuru şartları.

30.04.2018 - 11:19
30.04.2018 - 19:22
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde ilana çıkılan Emniyet Genel Müdürlüğü ( EGM ) personel alım başvuruları bugün itibari ile başladı. EGM personel alımı ilanlarının başvuru şartlarını taşıyan bütün adaylar, bugünden itibaren başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuruların son tarihi, adaylarda aranan genel şartlar ve diğer bilgiler haberimizin devamında sizleri bekliyor.

KPSS ŞARTI ARANMIYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosundaki pilot açığını gidermek için 1 kişilik ilan açtı. Pilot alımı için açılan ilana başvurular, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığına aday tarafından şahsen yapılacaktır. İlana başvuru yapacak olan adayların EGM tarafından belirlenen bütün şartları taşıması gerekmektedir. Bu ilana başvuru için adaylardan KPSS şartı olmadan başvuru yapması mümkündür.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

Devlet Personel Başkanlığı, EGM personel alımı ilanını 16 Nisan 2018 tarihinde yayınlamıştı. Bugün yani 30 Nisan 2018 tarihi itibari ile adayların ilana başvuru yapabileceği belirtildi. Başvuru işlemleri, 04 Mayıs 2018 Tarihin kadar sürecek. Adaylar başvurularını bulundukları illerin Emniyet Müdürlüğüne Şahsen yapabilecekler.

EGM PİLOT ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli pilot alımı ilanı başvuru şartları da belli oldu. İlana başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekiyor. Ayrıca adayların Güvenlik Arşiv araştırmansın olumlu sonuçlanması ve Ülke Genelinde çalıştırılmayı da kabul etmesi gerekiyor. EGM tarafından adaylardan bazı özel şartlar da istemektedir. Bunların başına ise 1.Pilot (kaptan) statüsünde olmak, Tip intibak öğretmeni olmak, Minimum 5000 saat pilot olarak çift motor sabit kanat uçuşu yapmış olmak, tüm uçuş görevlerinde ve ülke genelinde çalıştırılmayı kabul etmek gibi şartlar gelmektedir. Bu şartları taşıyan adaylar da sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır. Sınavlarda başarılı olan adayların başvuruları işleme alınacaktır. EGM ve DPB resmi internet sitelerinde ilana dair bütün detaylar bulunmaktadır. İsteyen adaylar ilan detaylarına oradan ulaşabilir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Emine Yılmaz 1 sene önce

Yine burada da torpil oynuyor yani insanları kandırmaya gerek yok

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim