EGM 15 Bin Polis Alımı Ne Zaman 24. Dönem POMEM Alımları Son Dakika Haberi!

15 bin polis alımı başvuruları geçtiğimiz aylarda alınmıştı. Adaylar şimdi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ve alım sürecinin başlamasını bekliyor. Merakla beklenen 15 bin polis alımına ilişkin süreç artık net. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu adayların meraklı bekleyişine bir son verdi. Bakan Soylu’nun bu açıklamasının hemen ardından 23. dönem POMEM sonuçları açıklandı. Ancak 24. […]

13.03.2019 - 17:36
13.03.2019 - 17:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

15 bin polis alımı başvuruları geçtiğimiz aylarda alınmıştı. Adaylar şimdi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ve alım sürecinin başlamasını bekliyor. Merakla beklenen 15 bin polis alımına ilişkin süreç artık net. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu adayların meraklı bekleyişine bir son verdi. Bakan Soylu’nun bu açıklamasının hemen ardından 23. dönem POMEM sonuçları açıklandı. Ancak 24. dönem POMEM alımları ne zaman olacak sorusu hala yanıt bekliyor.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN AÇIKLAMASINDAN SONRA HEYECAN ARTTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada POMEM alımları ile ilgili sayının 10 binden 15 bine çıkarıldığını duyurdu. Aynı zamanda bakan Soylu açıklamasında Mart sonuna kadar 8 bin bekçi alımı yapılacağını da duyurdu. Bakanın yaptığı açıklamadan sonra polis olma hayalleri Kuran adaylarında heyecanı arttı. Aradan geçen bir haftalık süreç içerisinde 23. dönem POMEM sonuçları açıklandı ve birçok aday hayaline kavuştu.

PEKİ, 15 BİN POLİS ALIMI NE ZAMAN?

Ancak sonuçların açıklanmasının ardından yeni bir konu gündeme geldi. Peki, 15 bin polis alımı ilanı ne zaman açılacak? Şu anda 24 dönem POMEM polis alımı için net bir tarih vermek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu süreç hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alımlara ilişkin duyuru yapılacağı söylendi ancak henüz yayınlanan bir ilan yok. Adaylar şimdi hem bekçi alımı hem de 24 dönem POMEM alımları ilanının birlikte yayınlanmasını bekliyor.

Sosyal medyada ise bekçi ve polis alımı ilanlarına ilişkin sürecin seçimlerin ardından devam edeceği konuşuluyor. Tabii ki hem Emniyet Müdürlüğü’nden hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bir açıklama gelmediği için alımların seçimlerden sonra ya kalması ihtimalle de güçleniyor. 15 bin polis alımı sürecini yakından takip etmek için bizleri takipte kalabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim