Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

EGM 15 Bin Polis Alımı Ne Zaman 24. Dönem POMEM Alımları Son Dakika Haberi!

Son Güncelleme:
 EGM 15 Bin Polis Alımı Ne Zaman 24. Dönem POMEM Alımları Son Dakika Haberi!

15 bin polis alımı başvuruları geçtiğimiz aylarda alınmıştı. Adaylar şimdi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ve alım sürecinin başlamasını bekliyor. Merakla beklenen 15 bin polis alımına ilişkin süreç artık net. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu adayların meraklı bekleyişine bir son verdi. Bakan Soylu’nun bu açıklamasının hemen ardından 23. dönem POMEM sonuçları açıklandı. Ancak 24. dönem POMEM alımları ne zaman olacak sorusu hala yanıt bekliyor.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN AÇIKLAMASINDAN SONRA HEYECAN ARTTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada POMEM alımları ile ilgili sayının 10 binden 15 bine çıkarıldığını duyurdu. Aynı zamanda bakan Soylu açıklamasında Mart sonuna kadar 8 bin bekçi alımı yapılacağını da duyurdu. Bakanın yaptığı açıklamadan sonra polis olma hayalleri Kuran adaylarında heyecanı arttı. Aradan geçen bir haftalık süreç içerisinde 23. dönem POMEM sonuçları açıklandı ve birçok aday hayaline kavuştu.

PEKİ, 15 BİN POLİS ALIMI NE ZAMAN?

Ancak sonuçların açıklanmasının ardından yeni bir konu gündeme geldi. Peki, 15 bin polis alımı ilanı ne zaman açılacak? Şu anda 24 dönem POMEM polis alımı için net bir tarih vermek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu süreç hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alımlara ilişkin duyuru yapılacağı söylendi ancak henüz yayınlanan bir ilan yok. Adaylar şimdi hem bekçi alımı hem de 24 dönem POMEM alımları ilanının birlikte yayınlanmasını bekliyor.

Sosyal medyada ise bekçi ve polis alımı ilanlarına ilişkin sürecin seçimlerin ardından devam edeceği konuşuluyor. Tabii ki hem Emniyet Müdürlüğü’nden hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bir açıklama gelmediği için alımların seçimlerden sonra ya kalması ihtimalle de güçleniyor. 15 bin polis alımı sürecini yakından takip etmek için bizleri takipte kalabilirsiniz.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Noterde Para Çaldırma Devri Sona Erdi
3 02 2020 - 12:57
PTT 2020 Yılında 55 Bin Personel Alımı Yapacak Mı?
20 01 2020 - 12:46
Tarım ve Gıda Sektöründe Kayıt Dışılığa Karşı Önlem
18 01 2020 - 18:51
Sağlık Çalışanlarına Kıdem Şartı Aranmaksızın Tayin Hakkı Getirildi
17 01 2020 - 12:01
Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Yeni Düzenleme! EYT Yasal Hale Gelecek Mi?
16 09 2019 - 12:32
2019-3 Uzman Erbaş İlanı Başvuru Detayları ve Şartları Açıklandı!
15 09 2019 - 17:04