Alexa
Eğitim
Eğitim
Yurtdışında Lise Okumak Hakkında Merak Edilenler

Kariyerini ve geleceğini uluslararası alanda değerlendirmek isteyen öğrenciler için yurtdışında lise eğitimi ilgi çeken bir konudur. Çocuklarının donanımlı ve çok kültürlü yetişmesine önem veren aileler bu konuda merak sahibidir. Yurtdışında lise eğitimi konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
İş Görüşmesi için Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş görüşmesi ve mülakatlar herkesin iş ararken geçirdiği evrelerdendir. Oldukça gergin olmamıza neden olan bu süreçte aslında birkaç küçük ipucu hakkında bilgi sahibi olmak pek çok şeyi değiştirir. İş görüşmesinde dikkat edilecekler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Özgeçmiş Nedir? Etkili Özgeçmiş Yazmanın Yolları

Etkili CV hazırlamak bizleri iş başvurusu esnasında bir adım öne çıkaraktır. Hatta belki de işi kazanmamızı sağlayacak araç olan özgeçmiş hazırlamak hakkında bazı püf noktalarını bilmek kurtarıcı olmaktadır. Özgeçmiş nedir, nasıl hazırlanır konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Üniversitede Ders Seçimi: Nasıl Olur, Nelere Dikkat Edilir?

Üniversite hayatınız boyunca tamamlamanız gereken bolca kredi olacak ve bunun için de ders seçimlerinizi dikkatlice yapmalısınız. Ders seçim rehberimizi de bu sebeple hazırladık.

Okunma Süresi : 4 Dakika
2018-2019 KYK Burs ve Yurt Başvuruları Nasıl Yapılır?

2018-2019 eğitim öğretim yılı yaklaşırken bakanlık tarafından burs ve yurt başvuruları hakkında da açıklama geldi. Peki KYK yurt ve burs başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman başlayacak?

Okunma Süresi : 2 Dakika
2018 Öğretmenlik Bölümü Üniversite Taban Puanları

2018-YKS (TYT, AYT, YDT) sonuçları açıklanırken, bu yıl da pek çok kişi öğretmen olmak istiyor. Peki 2018 öğretmenlik taban puanları ne durumda?

Okunma Süresi : 6 Dakika
Bilgisayar Destekli Eğitim (BDE) Nedir? Bilgisayar Destekli Eğitimin Avantajları ve Dezavantajları

Eğitimde bilgisayarın yeri geldiğinde bir öğretmen yeri geldiğinde güvenilir bir test aracı olarak görüldüğü bilgisayar destekli eğitim sistemi dünyada daha eski olsa da ülkemizde de kabul görmektedir. Bilgisayar destekli eğitim nedir, avantajları ve dezavantajları konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Çocuk Yetiştirirken Nasıl Davranılmalı? Çocuk Büyütürken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuk büyütmek zor ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte aileler fark etmeden birçok hata yapmakta, bu hatalar çocuklarda uzun vadeli olumsuz etkiler yaratmaktadır. Çocuk yetiştirirken nasıl davranılmalı, çocuk büyütürken nelere dikkat edilmeli konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Öğrenme Nedir? Öğrenme Türleri Nelerdir? Öğrenme Süreçleri Nasıldır?

Öğrenme kişinin yaşamını uyum içinde geçirmesi için geçirdiği tüm değişimlerdir ve ömür boyu devam eder. Motor, koşullanma, deneme - yanılma ve bilişsel öğrenme olarak dört farklı öğrenme türü olup her birey farklı şekilde öğrenmektedir. Öğrenme süreçleri ise öğrenmenin tamamlanması için gerçekleşen dört basamaktan oluşur.

Okunma Süresi : 5 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"