Eğitim
KYK Borçları Silinecek Mi 2019? 2019 KYK Borçları Hakkında Teklif TBMM’ye Sunuldu!

KYK borçları silinecek mi 2019 yılında öğrencilerin en çok merak ettiği soruların başında geliyor. KYK borçlarının silinmesi ile ilgili kanun teklifi TBMM’ye sunuldu. İşte KYK borçlarının silinmesi hakkında detaylar...

Okunma Süresi : 1 Dakika
YKS Sınavı İçin Başvurular Ne Zaman Başlayacak? 2019 YKS Sınavı Ne Zaman?

Binlerce öğrenci tarafından büyük bir heyecanla beklenen 2019 YKS sınavı için ÖSYM tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Peki, 2019 YKS sınavı hangi tarihte yapılacak? İşte YKS 2019 sınavına ilişkin detaylı bilgiler...

Okunma Süresi : 1 Dakika
11 Adımda Sınav Kaygısından Nasıl Kurtulunur?

Sınav kaygısı, herkesin yaşayabildiği bir durumdur. Ancak önlem alınmadığı takdirde kişide konsantrasyon kaybına ve strese neden olmaktadır. İşte, 11 Adımda Sınav Kaygısından kurtulmak..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Okullar Ne Zaman Açılacak? 2019 İkinci Dönem Ne Zaman Başlayacak?

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı İlk dönemi sömestr tatilinin başlaması ile sona erdi. Ama tatilin başlamasının hemen ardından milyonlarca öğrenci okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını aramaya başladı bile. Peki, 2019 eğitim öğretim dönemi 2 yarıyıl ne zaman başlayacak?

Okunma Süresi : 1 Dakika
2019 YDS Başvuruları Ne Zaman? 2019 YDS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2019 YDS sınavına katılmak isteyen öğrenciler yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı başvuruları ne zaman sorusunun yanıtını merak ediyor. Peki, 2019 YDS Sınavı ne zaman? 2019 YDS başvuruları ne zaman başlayacak?

Okunma Süresi : 1 Dakika
MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS, son yıllarda eğitmenler tarafından oldukça sık kullanılan ve eğitim dünyasındaki bütün resmi işleri en kolay şekilde yapmaya olanak sağlayan sistemdir. Peki, MEBBİS nedir? MEBBİS hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler nelerdir? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır?

Okunma Süresi : 5 Dakika
E Okul Sistemi Nedir? E Okul Giriş Nasıl Yapılır?

E-okul sistemi, ülkemizde veliler ve öğrenciler tarafından uzun yıllardan beri kullanılan, öğrencilerin okul durumları ve notları ile ilgili birçok bilgiyi sunan platformudur. E - okul üzerinde bulunan bir çok modül sayesinde hem öğrenciler hem de veliler, öğrencilerin not durumu, devamsızlık durumu, takdir teşekkür hesaplama, gibi merak ettikleri şeyleri anında görebiliyor.

Okunma Süresi : 8 Dakika
2018 KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin büyük bir merakla bekledikleri KYK 2018 burs başvuru sonuçlarında heyecan yaşanıyor. Geçen yılda başvuruların ardından 23 gün sonra açıklanan KYS burs başvuru sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Okunma Süresi : 1 Dakika
Üniversite Tercihi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üniversite tercihi gençlikte yaşanan kısa bir stres dönemi gibi görünse de aslında bireyi ömür boyu etkileyecek bir dönüm noktası olmaktadır. Bu kadar büyük bir öneme sahip olan üniversite tercihleri hakkında bilinesi gerekenler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com