Eğitim
Eğitim
2019 YDS Başvuruları Ne Zaman? 2019 YDS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2019 YDS sınavına katılmak isteyen öğrenciler yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı başvuruları ne zaman sorusunun yanıtını merak ediyor. Peki, 2019 YDS Sınavı ne zaman? 2019 YDS başvuruları ne zaman başlayacak?

Okunma Süresi : 1 Dakika
MEBBİS Nedir, MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS, son yıllarda eğitmenler tarafından oldukça sık kullanılan ve eğitim dünyasındaki bütün resmi işleri en kolay şekilde yapmaya olanak sağlayan sistemdir. Peki, MEBBİS nedir? MEBBİS hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler nelerdir? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır?

Okunma Süresi : 5 Dakika
E Okul Sistemi Nedir? E Okul Giriş Nasıl Yapılır?

E-okul sistemi, ülkemizde veliler ve öğrenciler tarafından uzun yıllardan beri kullanılan, öğrencilerin okul durumları ve notları ile ilgili birçok bilgiyi sunan platformudur. E - okul üzerinde bulunan bir çok modül sayesinde hem öğrenciler hem de veliler, öğrencilerin not durumu, devamsızlık durumu, takdir teşekkür hesaplama, gibi merak ettikleri şeyleri anında görebiliyor.

Okunma Süresi : 8 Dakika
2018 KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin büyük bir merakla bekledikleri KYK 2018 burs başvuru sonuçlarında heyecan yaşanıyor. Geçen yılda başvuruların ardından 23 gün sonra açıklanan KYS burs başvuru sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Okunma Süresi : 1 Dakika
Üniversite Tercihi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üniversite tercihi gençlikte yaşanan kısa bir stres dönemi gibi görünse de aslında bireyi ömür boyu etkileyecek bir dönüm noktası olmaktadır. Bu kadar büyük bir öneme sahip olan üniversite tercihleri hakkında bilinesi gerekenler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Yurtdışında Lise Okumak Hakkında Merak Edilenler

Kariyerini ve geleceğini uluslararası alanda değerlendirmek isteyen öğrenciler için yurtdışında lise eğitimi ilgi çeken bir konudur. Çocuklarının donanımlı ve çok kültürlü yetişmesine önem veren aileler bu konuda merak sahibidir. Yurtdışında lise eğitimi konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
İş Görüşmesi için Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş görüşmesi ve mülakatlar herkesin iş ararken geçirdiği evrelerdendir. Oldukça gergin olmamıza neden olan bu süreçte aslında birkaç küçük ipucu hakkında bilgi sahibi olmak pek çok şeyi değiştirir. İş görüşmesinde dikkat edilecekler konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Özgeçmiş Nedir? Etkili Özgeçmiş Yazmanın Yolları

Etkili CV hazırlamak bizleri iş başvurusu esnasında bir adım öne çıkaraktır. Hatta belki de işi kazanmamızı sağlayacak araç olan özgeçmiş hazırlamak hakkında bazı püf noktalarını bilmek kurtarıcı olmaktadır. Özgeçmiş nedir, nasıl hazırlanır konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Üniversitede Ders Seçimi: Nasıl Olur, Nelere Dikkat Edilir?

Üniversite hayatınız boyunca tamamlamanız gereken bolca kredi olacak ve bunun için de ders seçimlerinizi dikkatlice yapmalısınız. Ders seçim rehberimizi de bu sebeple hazırladık.

Okunma Süresi : 4 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"