Alexa
Eğitim
Eğitim
Çocuk Yetiştirirken Nasıl Davranılmalı? Çocuk Büyütürken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuk büyütmek zor ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte aileler fark etmeden birçok hata yapmakta, bu hatalar çocuklarda uzun vadeli olumsuz etkiler yaratmaktadır. Çocuk yetiştirirken nasıl davranılmalı, çocuk büyütürken nelere dikkat edilmeli konuları yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Öğrenme Nedir? Öğrenme Türleri Nelerdir? Öğrenme Süreçleri Nasıldır?

Öğrenme kişinin yaşamını uyum içinde geçirmesi için geçirdiği tüm değişimlerdir ve ömür boyu devam eder. Motor, koşullanma, deneme - yanılma ve bilişsel öğrenme olarak dört farklı öğrenme türü olup her birey farklı şekilde öğrenmektedir. Öğrenme süreçleri ise öğrenmenin tamamlanması için gerçekleşen dört basamaktan oluşur.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Sınava 1 Hafta Kala Neler Yapılmalı?

Her ne kadar ülkemizde sınav sistemi sürekli değişse de sınav telaşı hiç değişmiyor. YKS sınavına sayılı günler kala, sizler için son haftayı en verimli şekilde geçirmeniz adına bazı tavsiyelerimiz var. Gelin beraber inceleyelim.

Okunma Süresi : 3 Dakika
2018 KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak, Başvuru Şartları Neler?

2018 Kamu Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girmek isteyen binlerce kişi, 2018 KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak sorusunun yanıtını arıyor. ..

Okunma Süresi : 2 Dakika
Üniversite Okurken İkinci Üniversiteyi Kazanmak

Üniversite öğrencileri okula devam ettikleri sırada ikinci üniversiteyi kazanabilir mi? Üniversite okurken üniversite kazanmak durumunda ne yapmak gerekir?..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Eğitimde Rehberliğin Önemi

Doğduğu günden bu yana toplumsal bir çevrenin içerisinde olan insan sürekli olarak bir etkileşimin ortasında kalmıştır. Bireyler hayatları boyunca çevresine uyum sağlamak adına bazı davranışları benimseyerek onları uygulamaya koyarlar.

Okunma Süresi : 2 Dakika
TYT ve YKS sistemi ile ne değişti

Üniversiteye giriş sınavı ülkemizde uzun yıllardır tartışılan konulardan bir tanesi olmuş durumda. Eğitim sisteminin değiştirilmesini yeniliklere ve farklılıklara karşı değiliz elbette ancak bu kadar öğrenciyi strese sokmak ve her 3,4 yılda bir sistem değiştirmek gerçekten öğrenciler için büyük psikolojik tahribatlara sebep olabildiğini de dikkate almak gerekmektedir.

Okunma Süresi : 3 Dakika
TYT ve YKS net arttırma yöntemleri nelerdir

TYT ve YKS net arttırma yöntemleri nelerdir Arkadaşlar biliyorsunuz üniversite sınav sistemi değişti 2018 yılından itibaren üniversite sınav sistemi TYT ve YKS olarak değiştirildi. Bu yıl yapılacak olan üniversiteye giriş sınavında da adaylar bu yeni sisteme göre yarışacak. Biz.....

Okunma Süresi : 3 Dakika
TYT ve YKS Nedir

Üniversiteye girmek için birbiri ile kıyasıya yarışan ve bir yıl, iki yıl hiç durmadan hayallerine ulaşmak için bu sınavlara çalışan öğrenciler için kötü bir haberimiz var 2018 yılından itibaren YGS ve LYS sınavlarının yerini TYT ve YKS sınavları alacak. Üniversite hedefi kuran öğrenciler artık TYT ve YKS sınavlarına girerek rakipleri ile kıyasıya yarışacak.

Okunma Süresi : 2 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"