Egemen Bağış’tan yeni parti yorumu: isteyen parti kurar isteyen turşu

Eski bakan Egemen Bağış, Ali Babacan'ın kuracağı yeni parti ile ilgili oldukça çarpıcı yorumlar yaptı. Yeni parti ile ilgili eleştirilere değinen Bağış, Türkiye'nin demokratik ve laik bir ülke olduğunu, isteyenin parti isteyenin turşu kurabileceğini söyledi.

11.07.2019 - 11:31
11.07.2019 - 11:36
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ün birlikte kuracakları parti ile ilgili en çarpıcı yorum eski bakan Egemen Bağış’tan geldi. Egemen Bağış, Ali Babacan’ın yeni partisi ile ilgili yaptığı yorumda Türkiye’nin laik, sosyal bir hukuk devleti olduğunu belirterek, isteyenin parti isteyenin de turşu kurabileceğini söyledi.

Ümmeti bölmeye hakkınız yok

AK Parti’nin kurucu isimlerinden Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak AK Parti’ye olan aidiyet duygusunu kaybettiğini belirtmiş ve partinin kurucu üyeliğinden istifa etmişti. Babacan yaptığı açıklamanın devamında yeni parti kuruluşuna dair hazırlıklara hız kazandırmak gerektiğini ifade etmişti. Babacan’ın bu açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir değerlendirmede bulunmuş, Ali Babacan’a “ümmeti parçalamaya hakkınız yok” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni parti ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde çok fazla ileri gidebileceklerini düşünmediğini belirterek, davanın terk edilmeyeceğini sonuna kadar hizmet etmeye söz konusu olduğunu ifade etmişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim