Edirne’de Eşini 88 Yerinden Bıçaklayarak Öldüren Sanığa 15 Yıl Hapis Cezası

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında yaşanan olayda Erkan Sakarbalkanıgeçen, eşi Melek Sakarbalkanıgeçen’i 88 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Bugün Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında Sanık, Avukatı ve şikayetçi sıfatıyla maktulün ailesi katıldı. Ayrıca duruşmada aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü vekili de hazır bulundu. Savcı duruşmanın başında esas hakkındaki mütalaasını açıklarken sanığın, ‘eşini kasten […]

25.06.2019 - 1:53
25.06.2019 - 11:29
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında yaşanan olayda Erkan Sakarbalkanıgeçen, eşi Melek Sakarbalkanıgeçen’i 88 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Bugün Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında Sanık, Avukatı ve şikayetçi sıfatıyla maktulün ailesi katıldı. Ayrıca duruşmada aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü vekili de hazır bulundu. Savcı duruşmanın başında esas hakkındaki mütalaasını açıklarken sanığın, ‘eşini kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Savcılık aynı zamanda ceza da haksız tahrik hükümlerinin uygulanarak, sanığın cezasının 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası olmasını ve tutukluluk halinin devamına istedi.

Zina Nedeniyle Boşanma Davası Açmış

Mahkemede savunma yapan Sanık Erkan Sakarbalkanıgeçen, yaşanan bu olayın öncesinde eşine zina yaptığı gerekçesiyle boşanma davası açtığını iddia ederek gerekli mercilere başvurduğunu öldürmek gibi bir niyetinin olmadığını dile getirdi. Mahkemede savunma yapan sanık avukatı ise müvekkili hakkında meşru müdafaa hükümlerinin uygulanması gerektiğini söyledi. Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti daha sonra kararını açıkladı. Mahkeme heyeti sanık hakkında tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme suçundan dolayı açılan davada eylemin eşe karşı kasten öldürme suçunu oluşturduğuna karar verdi. Mahkeme sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkûm ederken, haksız tahrik indirimi ve takdiri indirim uygulayarak cezasına 15 yıl 10 aya düşürüldü. Ayrıca sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim