Edirne sel sularına teslim

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Edirne’yi yağmur vurdu. Dün geceden bu yana aralıksız devam eden sağanak yağışlar yüzünden metrekareye yaklaşık olarak 50 kilogram seviyelerinde yağmur düşerken yollar sular altında kalırken vatandaşların çoğu sel sularında araçlarının içerisinde mahsur kaldı. Birçok ev ve iş yerini su bastığı gözlemlendi.

Marmara Bölgesini etkisi altına alan sağanak yağış özellikle başta Edirne olmak üzere Trakya bölgesinin tamamında etkili oldu. Sel sularının yoğunluğu yüzünden yollar adeta göle dönerken adım atmakta bile zorlanıldı. Dün gece geç saatlerde başlayan yoğun yağış yüzünden günlük yaşan çok zor hale gelirken aralıklar yağışların devam ettiği gözlemlendi.

Edirne Sel Sularına Teslim

Sağanak yağışın yoğun olarak hissedildiği bazı mahalle ve caddelerde ise kısa süreli göl hali de gözlerden kaçmamış oldu. 11’nci Murat Mahallesi İlhami Ertem caddesi ile Kocasinan Mahallesi’ndeki Sadık Ahmet Caddesi sağanak yağıştan en çok etkilenen yerlerden birisi oldu. Bu yüzden bu caddeler üzerindeki yollar geçici olarak trafiğe kapatıldı. Muammer Aksoy caddesinde yoğun su birikintilerine girmek zorunda kalan bir aracın ise suya gömüldüğü gözlemlendi. Otomobil içerisinde mahsur kalan vatandaşlar daha sonrasında itfaiye ekiplerinin kısa süren çalışmaları sonrasında oldukları yerden kurtarıldı.

Edirne’de giriş katındaki bazı evler de sulardan nasibini aldı. Meydan Mahallesi’nde oturanlar çok zir bir gece geçirdiklerini söyleyerek yetkililerden yardım istediler. Meteoroloji’den alınan son bilgilerde Edirne’de hava sıcaklığı 9 derecenin altına kadar düştüğünün söylendiği belirtildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com