Edirne İstanbul arası hızlı tren projesi

Edirne'ye kadar hızlı tren müjdesi veren Başbakan Binali Yıldırım projenin 2018 yılında başlatılacağını söyledi.

30.12.2017 - 16:31
30.12.2017 - 16:31
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başbakan Binali Yıldırım’dan yeni bir müjde geldi. Edirne’ye kadar hızlı tren müjdesi veren Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin olağanüstü kongresinde Trakyalı vatandaşlara beklenen haberi verdi. Edirne’ye hızlı tren için ilk kazmayı 2018’de vuracaklarını belirten Binali Yıldırım bu istasyonun İstanbul’a kadar ulaşacağını söyledi.

AK Parti’nin Edirne’de düzenlenen 6. Olağan Kongresinde konuşan Başbakan Yıldırım, Edirneli vatandaşlara beklenen haberi verdi. Binali Yıldırım, Edirne’ye kadar uzanacak olan hızlı tren projesi sayesinde bu yolları ülkenin her yanına kadar taşıyacaklarını dile getirdi.

Edirne’ye Hızlı Tren Müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, “Edirnelilerin beklediği güzel haberleri artık vermek istiyorum. 2018 yılı tıpkı AK Parti’nin geçmişinde de olduğu gibi Edirneliler için de güzel haberlerle geçecek. Edirne’ye hızlı tren projesini artık başlatıyoruz ve ilk kazmayı da 2018 yılında vuruyoruz. İlk aylar içerisinde projenin yapım aşamasına başlanacak. Edirne ile İstanbul arasındaki mesafeyi de böylece 1 saat 15 dakikaya kadar düşürmüş olacağız.”

“1 milyon yakın taşeron kadromuzda durumlarını merak ediyorlardı ancak onlarında sorunlarını gidermiş bulunmaktayız. Bunları daimi kadrolara yerleştirerek geleceklerini daha garantili bir hale getirdik. Herkese şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Bu haber şimdiden vatandaşlarımız da zaten bir bayram havası yaşanmasına neden oldu. 2023 yılına doğru emin adımlarla gidiyoruz. Çanakkale 1915 Köprüsü’nü de 2023 yılından önce hizmete sokacağız.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim