Edirne İstanbul arası hızlı tren projesi

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
30 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Başbakan Binali Yıldırım’dan yeni bir müjde geldi. Edirne’ye kadar hızlı tren müjdesi veren Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin olağanüstü kongresinde Trakyalı vatandaşlara beklenen haberi verdi. Edirne’ye hızlı tren için ilk kazmayı 2018’de vuracaklarını belirten Binali Yıldırım bu istasyonun İstanbul’a kadar ulaşacağını söyledi.

AK Parti’nin Edirne’de düzenlenen 6. Olağan Kongresinde konuşan Başbakan Yıldırım, Edirneli vatandaşlara beklenen haberi verdi. Binali Yıldırım, Edirne’ye kadar uzanacak olan hızlı tren projesi sayesinde bu yolları ülkenin her yanına kadar taşıyacaklarını dile getirdi.

Edirne’ye Hızlı Tren Müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, “Edirnelilerin beklediği güzel haberleri artık vermek istiyorum. 2018 yılı tıpkı AK Parti’nin geçmişinde de olduğu gibi Edirneliler için de güzel haberlerle geçecek. Edirne’ye hızlı tren projesini artık başlatıyoruz ve ilk kazmayı da 2018 yılında vuruyoruz. İlk aylar içerisinde projenin yapım aşamasına başlanacak. Edirne ile İstanbul arasındaki mesafeyi de böylece 1 saat 15 dakikaya kadar düşürmüş olacağız.”

“1 milyon yakın taşeron kadromuzda durumlarını merak ediyorlardı ancak onlarında sorunlarını gidermiş bulunmaktayız. Bunları daimi kadrolara yerleştirerek geleceklerini daha garantili bir hale getirdik. Herkese şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Bu haber şimdiden vatandaşlarımız da zaten bir bayram havası yaşanmasına neden oldu. 2023 yılına doğru emin adımlarla gidiyoruz. Çanakkale 1915 Köprüsü’nü de 2023 yılından önce hizmete sokacağız.” ifadelerine yer verdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com