Ebru Gündeş’i Kurtaran Evlilik Sözleşmesi Oldu

Reza Zarrab davasında Ebru Gündeş’i kurtaran ise evlilik sözleşmesi oldu.

03.12.2017 - 23:47
03.12.2017 - 23:47
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’de yargılaması süren ve itirafçı olması nedeniyle bakanlara verdiği rüşvetleri itiraf eden Reza Zarrab hakkında bilindiği üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış ve mallarına engel koyulmuştu. Ebru Gündeş ile evli olan ve bir de Alara Sarraf hakkında kız çocuğuna sahip olan Reza Zarrab’ın ise davasında eşi Ebru Gündeş’in mallarına el konulmadı. Öte yandan kızı Alara Sarraf’ın mallarına ise el koyulduğu belirtildi.

Ebru Gündeş’in mallarına el koyulmaması ise kamuoyunda ikileme yol açmıştı. Mahkeme heyeti tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Ebru Gündeş’in mal varlığına neden el koyulmadığı açıklandı.

Evlilik Sözleşmesi Var

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer tarafından mahkeme heyetinin evlilik sözleşmesi sonrasında mallarına el konulmasına engel olunduğu belirtildi. Sözleşmede ise Ebru Gündeş’in kendi kazancının olması nedeniyle ikili arasındaki malların ayrıştırıldığı ve asla kazançların birbirlerine geçmediği belirtildi. Sözleşmeyi inceleyen heyet ise Ebru Gündeş’in kendi kazancı ile mal elde etmesi nedeniyle mal varlığına el koymanın haksız olacağına kanaat getirdi.

Öte yandan kızı Alara Sarraf’ın mal varlığına el koyulurken, bunun sebebinin ise Reza Zarrab’ın bazı mal varlıklarını kızının üstüne geçirdiği ve bu sebeple de engel koyulması gerektiği açıklandı. Mahkeme ise Zarrab’ın durumuna ve yapılan incelemelere bağlı olarak sonuçlanacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim