Ebru Gündeş’i Kurtaran Evlilik Sözleşmesi Oldu

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
3 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

ABD’de yargılaması süren ve itirafçı olması nedeniyle bakanlara verdiği rüşvetleri itiraf eden Reza Zarrab hakkında bilindiği üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış ve mallarına engel koyulmuştu. Ebru Gündeş ile evli olan ve bir de Alara Sarraf hakkında kız çocuğuna sahip olan Reza Zarrab’ın ise davasında eşi Ebru Gündeş’in mallarına el konulmadı. Öte yandan kızı Alara Sarraf’ın mallarına ise el koyulduğu belirtildi.

Ebru Gündeş’in mallarına el koyulmaması ise kamuoyunda ikileme yol açmıştı. Mahkeme heyeti tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Ebru Gündeş’in mal varlığına neden el koyulmadığı açıklandı.

Evlilik Sözleşmesi Var

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer tarafından mahkeme heyetinin evlilik sözleşmesi sonrasında mallarına el konulmasına engel olunduğu belirtildi. Sözleşmede ise Ebru Gündeş’in kendi kazancının olması nedeniyle ikili arasındaki malların ayrıştırıldığı ve asla kazançların birbirlerine geçmediği belirtildi. Sözleşmeyi inceleyen heyet ise Ebru Gündeş’in kendi kazancı ile mal elde etmesi nedeniyle mal varlığına el koymanın haksız olacağına kanaat getirdi.

Öte yandan kızı Alara Sarraf’ın mal varlığına el koyulurken, bunun sebebinin ise Reza Zarrab’ın bazı mal varlıklarını kızının üstüne geçirdiği ve bu sebeple de engel koyulması gerektiği açıklandı. Mahkeme ise Zarrab’ın durumuna ve yapılan incelemelere bağlı olarak sonuçlanacak.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com