Her Daim Düzenli Bir Eve Sahip Olmanın Püf Noktaları

NAVİGASYONDüzenli Evlerin Sırrı Nedir?Banyo Düzenlemenin Püf NoktalarıMutfak Düzenlemenin Püf NoktalarıYatak Odası Düzenlemenin Püf Noktaları Ev konforun ve mutluluğun değişmez adresi olmakla birlikte, bir yaşam alanı olarak en sık dağılan yer de olmaktadır. Ancak düzensiz görünümün yalnızca işleri aksatmakla kalmayıp, rahatsızlık verdiği, hijyeni önlediği ve psikolojik etkileri olduğu unutulmamalı, bu nedenle ev düzenine gereken özen gösterilmelidir. Düzenli […]

26.10.2018 - 9:15
26.10.2018 - 3:07
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Ev konforun ve mutluluğun değişmez adresi olmakla birlikte, bir yaşam alanı olarak en sık dağılan yer de olmaktadır. Ancak düzensiz görünümün yalnızca işleri aksatmakla kalmayıp, rahatsızlık verdiği, hijyeni önlediği ve psikolojik etkileri olduğu unutulmamalı, bu nedenle ev düzenine gereken özen gösterilmelidir.Düzenli ev için önerilerhakkındaki tüm bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

evi düzenli tutmak

Düzenli Evlerin Sırrı Nedir?

Evimizi düzenlerken adım adım yani kısım kısım ilerlemeli, sağladığımız düzeni gün içinde temponun yüksek olduğu saatlerde dahi küçük sırlarla koruyabilmeliyiz.

Banyo Düzenlemenin Püf Noktaları

Banyoda bulunması gereken şampuan, deterjan gibi hijyenik ürünlerin yanı sıra havlu ve lifleri düzenli bir şekilde dizebilmek adına banyo duvarına monte edilen askılık ya da metal raflardan yardım alınabilir.

Tuvalet kağıdı, havlu, sabun gibi ürünler depolanırken kullanım önceliğine ve sıklığına göre dizilmeli, böylece ihtiyaç halinde kolaylıkla ulaşılmalı ve dağılmaları önlenmelidir.

Duşta kullanılan duş jeli, şampuan gibi ürünlerde yer tasarrufu açısından banyonun köşesine monte edilen ürünler akıllıca olmakta, ürün çeşitliliğine göre bu rafların farklı boyları incelenerek karar verilmelidir. Bornozlar ve havlular için duvar yerine kapı arkasını tercih etmek de yerden tasarruf etmek için etkili olmaktadır.

evi düzenli tutmak

Mutfak Düzenlemenin Püf Noktaları

Mutfakları düzenli tutmak,düzenli eve sahip olmanın püf noktalarıiçerisinde evin en dağılmaya müsait alanı olmasıyla ekstra özen gerektirir.

Mutfak düzenlerken kategorileri kullanmak faydalı olmakta, baharatları kokuları karışmaması açısından ayrı gözlerde, tabak ve bardakları ayrı dolaplarda saklamak akıllıca olmaktadır.

Kullanım kolaylığı yaratmak açısından kurubaklagiller, şeker ve tuz gibi sık kullanılan malzemeler şeffaf kavanozlar içerisinde saklanabilir.Ev düzeni püf noktalarıarasında tezgah düzeni ayrı bir madde oluşturmakta, tezgahta tüm elektronik ürünler yerine yalnızca en sık kullanılanlara yer verilmelidir. Bu önerilere dikkat etmemek hijyene ne kadar önem verseniz de karışık bir görüntü yaratacaktır.

Yatak Odası Düzenlemenin Püf Noktaları

Yatak odaları içerisinde bulunan kıyafetler gereği iyi bir depolama sistemine sahip olmayı gerektiren yerlerdir. Tüm kıyafetleri düzen altında saklayabilmek adına gardırop seçiminde raflı modellere öncelik vermek akıllıca olacaktır.

Evde yaşayan herkesin yatak toplama alışkanlığının olması gün içinde çok daha düzenli bir görünüme yardımcı olacağından çocuklara bu alışkanlığın aşılanması gerekmektedir.

Evi düzenli göstermenin yanında daha dekoratif ve şık olması için sandık ve renkli kutulardan yardım alınabilir, bu renkli ürünler sayesinde özellikle oyuncak gibi çocuk odasında toplanması gereken eşyalar ortama daha uygun bir hal alabilir.

evi düzenli tutmak

Salona sıra geldiğinde aynı şekilde sandıklardan yardım alarak bardak altı, kumanda gibi gün içinde kullanılan küçük eşyalar dağılmadan sehpa üzerinde bir arada saklanabilir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim