Haber

Düzce’deki sel felaketinden bir acı haber daha geldi: 7 yaşındaki İlayda Sinem Kaplan’ın cesedi bulundu

Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünde geçtiğimiz hafta su baskını ve toprak kayması yaşanmıştı. Sel felaketinde kaybolanları arama çalışmaları devam ederken köye 1 kilometre mesafede bir çocuk cesedi bulunduğu öğrenildi. Bölgede kaybolan 2 çocuğun bulunması için yürütülen çalışmalar kapsamında bulunan çocuk cesedinin 7 yaşındaki İlayda Sinem Kaplan’a ait olduğu öğrenilirken arama kurtarma ekiplerinin cesedi bulunduğu yerden çıkarmak için çalışmaları devam ediyor.

227 kişi kurtarılmıştı

Düzce’de 17 ve 18 Temmuz tarihlerinde etkili olan şiddetli sağanak yağış sonrası Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı’nın taşıması nedeniyle birçok noktada sel felaketi ve heyelan meydana gelmişti. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda arama kurtarma ve Sağlık ekibi sevk edilirken helikopter desteğiyle köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarıldı. Ancak köylerden 7 kişi hakkında kayıp ihbarı yapılmıştı.

Hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya çıktı

Yapılan kayıp ihbarının ardından yürütülen arama kurtarma çalışmaları sonucunda 19 Temmuz tarihinde Akçakoca ilçesine bağlı Esma Hanım ile Uğurlu köyleri arasında bulunan dere yatağında Fatma Töngel’in, cansız bedenine ulaşıldı. Devam eden arama çalışmalarında 21 Temmuz tarihinde Uğurlu Köyünün 100 metre yakınlarındaki bataklık alanları ise Cengizhan Töngel’in cesedi bulunurken, 22 Temmuz tarihinde Oğlum senin de ikizlerden 7 yaşındaki Sanem Kaplan’ın 23 Temmuz tarihinde ise Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünde anne Nilgün Kaplan ile 9 yaşındaki kızı Funda kaplanın cesedine ulaşılmıştı. Bugün ikizler dan 7 yaşındaki İlayda Sinem kaplanın cesedi bulunurken bölgede kayıp olan bir çocuğun daha bulunması için çalışmalar devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu