Haber

Düzce’de sel felaketinde yaşamını yitiren çocukların selden bir gün önce çekilen görüntüleri ortaya çıktı

Düzce’de 18 Temmuz tarihinde yaşanan şiddetli sağanak yağışlar sonrası meydana gelen sel felaketinde Akçakoca ilçesine bağlı Esma Hanım köyünde yaşayan iki aileden 4’ü çocuk 7 kişi kaybolmuştu. Başlatılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda Esma Hanım köylü ve Uğurlu Köyü arasında bulunan bölgede Fatma Töngel (42), Cengiz Töngel (53), Sanem Kaplan (7), Nilgün Kaplan (43) ve Funda Kaplan’ın (10)  cansız bedenlerine ulaşıldı.

2 çocuğun daha cansız bedeni bulundu

Arama kurtarma çalışmalarına devam eden ekipler dün selde kaybolan çocuklardan Sinem Kaplan’ın cansız bedenini buldu. 3 yaşındaki Kağan Töngel’in cansız bedeni de bugün ekipler tarafından Kocaali ilçesine bağlı Kozluk Mahallesi mevkiinde bulundu. Sel felaketinde hayatını kaybeden ve Türkiye’yi yasa boğan çocukların selden bir gün önce piknik yaparken çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde sel felaketinde hayatını kaybeden anne Fatma Töngel’in köy içinde çocukları ile birlikte gezdiği ve birbirleri ile sohbet ettikleri görülüyor.

Düzce'de sel felaketinde yaşamını yitiren çocukların selden bir gün önce çekilen görüntüleri ortaya çıktı

Anıt yapılmasını istiyorlar

Diğer yandan Düzce’de yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden 7 kişinin yakınları Akçakoca ya da Esma Hanım köyüne resimlerinin bulunduğu bir anıt yapılmasını istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu