Haber

Düzce’de sel felaketinde kaybolan 3’ü çocuk 4 kişi için arama çalışmaları sürüyor

Düzce’de selden en fazla etkilenen Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu ile  merkeze bağlı Melenağzı Köylerine gelen, Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), AKUT, AFAD, Düzce Arama ve Kurtarma Ekibi (DAKE), İHH Arama-Kurtarma, Ulusal Keşif, Arama ve Kurtarma (UKSAR), Sakarya Arama Kurtarma ve Yangın Timi (SAKTİM) ile diğer ekipler burada toplandı. Sel felaketinde kaybolan 3’ü çocuk 4 kişiyi bulmak için sel felaketinin meydana geldiği bölgede bulunan dere yataklarında arama çalışması başlattı.

Denizde de arama yapılıyor

Sel sularının kaybolan kişileri denize götürebileceği ihtimali üzerinde duran ekipler 213 personel, 56 araç, botlar, arama kurtarma köpekleri ve helikopterlerle arama çalışmalarına devam ediyor. Köpeklerin işaret ettiği bölgeler iş makineleri tarafından oluyor. Diğer yandan bölgede İl Sağlık Müdürlüğü gezici sağlık araçları, Türk Kızılay’ı ve diğer sivil toplum kuruluşları selzedelere yardım ediyor.

3 kişinin cesedi bulunmuştu

Düzce’de çarşamba akşamı ve 18 Temmuz Perşembe gecesi etkili olan sağanak yağışın ardından Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı’nın taşması sonucu birçok noktada sel ve heyelan yaşanmıştı.  Bölgeye hemen ekipler sevk edilirken, 7 kişi hakkında kayıp ihbarı yapılmıştı. Yapılan arama çalışmaları sonucunda 19 Temmuz tarihinde Esma Hanım ve uğurlu köyleri arasında 42 yaşındaki Fatma Töngel’in cesedi bulunurken 21 Temmuz tarihinde Uğurlu köyünün yakınındaki bataklık bölgede Cengiz Töngel’in cesedine ulaşılmıştı. Çalışmalarını sürdüren ekipler dün ise 7 yaşındaki Sanem Fatma’nın cesedini buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu