Haber

Düzce’de sel felaketinde 4 bin kişi mahsur kaldı bakanlık 51 kişinin kurtarıldığını açıkladı

İçişleri Bakanlığı Düzce’de yaşanan sel felaketi ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada Düzce kent genelinde yaşanan sağanak yağışlar nedeniyle Cumayeri, Akçakoca ve ilçelerinde ve bağlı köylerde su baskını, sel ve heyelan meydana geldiği belirtildi. Bakanlık açıklamasının devamında yürütülen çalışmalar çerçevesinde 51 kişinin kurtarıldığı ve güvenli alana intikallerinin sağlandığı belirtildi.

Melen Çayı taştı

Düzce’de etkili olmaya devam eden sağanak yağışlar nedeniyle Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayı taştı. Aynı zamanda dokuzdeğirmen Köyü ile Yeşiltepe-Çelikdere-Harmankaya-Büyük Melen köyleri arasında bulunan yolu üzerinde iki nokta da heyelan meydana geldi. Köy yolları sağanak yağış ve heyelan nedeniyle kapanırken ulaşım sağlanamadı. Sağanak yağışların hala devam ettiği bölgede bir rafting testinde konaklayanlar suların bungalov evlere ulaşması nedeniyle mahsur kalarak çatılara çıktı. Vatandaşlar daha sonra buradan kendi imkanları ile çıkarak güvenli bölgelere ulaştı. Olay yerine sevk edilen ekipler vatandaşları bulundukları noktadan alarak başka bir bölgeye götürdü.

Düzce'de sel felaketinde 4 bin kişi mahsur kaldı bakanlık 51 kişinin kurtarıldığını açıkladı

Kentte anonslar yapılıyor

Etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle köylerde mahsur kalanları kurtarmak için arama kurtarma ekipleri harekete geçti. Bölgeye ulaşan ekipler araçlardan anons yaparak köylülerin burada toplanmasını istedi. Anadolu Ajansı (AA) Cumayeri muhabiri İsa Keleş de dün akşam saatlerinde haber yapmak için bölgeye gitmiş ve rafting tesisine sığınmıştı. Kriz merkezine ulaştığı öğrenilen muhabirin arama çalışmalarına destek verdiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu