Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Dünyanın En Tehlikeli ve Riskli Meslekleri Nelerdir?

Her mesleğin kendine göre zorlukları olabildiği gibi sakat kalma ya da sonu ölümle sonuçlanan bazı işler de bulunmaktadır. Bunun için mutlaka güvenlik önlemlerine dikkat edilmelidir.
Eklenme:
 Dünyanın En Tehlikeli ve Riskli Meslekleri Nelerdir?

Her meslekte olduğu gibi özellikle bazı işlerde hem risk hem de tehlike olabildiğince fazladır. Bazen öyle durumlar yaşanır ki sonu ölümle bile bitebilir. Bunun için önceden bazı önlemler alınmalı ve kurallara mutlaka dikkat edilmelidir. İşte dünya üzerindeki en tehlikeli ve riskli iş kolları.

 İşte En Tehlikeli Meslekler

İtfaiyeci

Bu meslek grubunda risk oldukça fazladır. Öyle ki bazılarımız itfaiyeci dendiği zaman kayan ya da ayaklarını uzatarak bekleyen insanlar olduğunu bile düşünmektedir. Halbuki gerçekler öyle değildir. İtfaiyeciler mesleklerinde hayatlarını kaybettikleri zaman şehit olarak anılırlar.

Çatı Tamircisi

En zor ve riskli meslek gruplarından birisidir. Güvenlik olarak da oldukça zayıf olan bu meslek grubunda kişinin çatıdan veya buna benzer iskele üzerinden düşme riski oldukça fazladır. Bu gibi durumlarda kişi sakat kalmasının yanı sıra canından bile olabilir.

Elektrik Hattı Çalışanları

Elektrik hattı üzerinde çalışan işçiler içinde risk oldukça fazladır. Yüksek elektrik akımına kapılması riskinin olduğu bu meslek grubunda direklere tırmanmak da tehlike arz eder. Yüksek güvenlik önlemlerinin alınması karşın ortalama her sene 40 kadar insan hayatını kaybetmektedir.

Çiftlik Çalışanları

Çalışma saatleri bakımından uzunca bir süre ayakta kalmak sağlık sorunlarını beraberinde getirdiği gibi kullanılan aletlerinde kazaya davetiye çıkarıyor olabilme ihtimali ile birçok insanın hayatını kaybettiği görülmektedir.

Demir Çelik İşçileri

En tehlikeli iş gruplarındandır. Yapılma ihtimali olan ve en küçük bir yanlışa bile hata payı bırakmayan bu meslek grubunda kişi zor durumda kalabilir. Her sene ortalama 30’un üzerinden insan yüksek güvenlik önlemlerine rağmen hayatını kaybetmektedir.

Arama Kurtarma

Genelde doğal afetlerde yaşanan zor durumlarda insanların yardımına koşan ve bazen de gönüllü olarak buralara karılan bireylerden oluşan arama kurtarma ekiplerinin işi de oldukça risklidir. Bazı durumlarda bu ekipteki insanlar bir can için hayatını riske bile atabilmektedir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap