Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Dünyanın en tehlikeli ülkeleri 2020

2020 yılında dünyanın en tehlikeli ülkeleri açıklandı. Seyahat Riski Haritası'na göre hepsi Afrika'da bulunan Libya, Somali, Güney Sudan ve Orta Afrika Cumhuriyeti dünyanın en riskli ülkelerinden bazıları…
Eklenme:
 Dünyanın en tehlikeli ülkeleri 2020

Açıklanan bu haritada ülkelerin güvenliliği üç farklı kritere göre sıralanıyor: sağlık, güvenlik ve yol emniyeti. Bu listeye göre ülkelerin tehlikeli olup olmadıkları ortaya çıktı. Dünya da yer alan bazı ülkeler sandığınızda çok daha tehlikeli olabilir. Bir yere tatile veya ziyarete gitmeden önce o yer hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Eğer görmek istediğiniz ülkeler arasında aşağıdaki ülkeler varsa bir kez daha düşünebilirsiniz.  Sizler için derlediğimiz bu listede yer alan Ülkeleri gördükten sonra oralara gitmek konusunda fikriniz değişebilir. İşte Dünya’nın en tehlikeli ve bir o kadar da riskli ülkeleri;

Venezuela

Su, gıda, ilaç ve elektrik gibi temel malların yetersizliği, Venezuela’da çok fazla toplumsal huzursuzluk ve suç oluşturuyor. Silahlı soygun, cinayet, adam kaçırma ve sık yaşanan trafik kazaları; ülkenin dünyadaki en yüksek suç oranlarından birine sahip olduğunu ve böylece tehlikeli olduğunu ortaya koyuyor.

Afganistan

Afganistan’da özellikle bombalı saldırılar ve adam kaçırma çok yaygın bir şekilde görülmektedir. Bu yüzden buraya giden yabancılara ülke genelinde dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunulmaktadır.

Mısır

IŞİD ve Müslüman Kardeşler gibi radikal terör örgütleri, turistik yerler de dahil olmak üzere Mısır için ciddi tehditler oluşturuyor. Bu terör gruplarının özellikle çeşitli ulaşım araçlarını hedefledikleri de görülüyor.

Lübnan

Lübnan’da birçok Orta Doğu ülkesinde olduğu gibi çok sayıda terör örgütleri barınıyor. Bu örgütler sık sık başta bombalı olmak üzere çok sayıda saldırılar ve katliamlar gerçekleştiriyor. Ülkede özellikle terörizm hala üst düzeydedir. Yetkililer Beyrut ve diğer bölgelerde yabancılara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuyor.

Bangladeş

Bangladeş terör olaylarının yanı sıra bulaşıcı hastalık riskleri yönünden de tehlikeli ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle sıtma, tifo, dengi ve kolera en çok görülen bulaşıcı ve riskli hastalıklardır. Bangladeş’te terör saldırılarının yanı sıra yaşanan çokça doğal afet ülkeye duyulan güvensizliğe neden olmaktadır.

Guatemala

Guatemala ve Meksika sınırı sıklıkla turist ve uyuşturucu kaçakçılığına sahne olduğu için büyük tehlikeler görülebiliyor. Güney Amerika’da en fazla suç işlenen beşinci ülke olan Guatemala’da işlenen suçlarda cinayet en başta yer alıyor.

Pakistan

Farklı grupların ve terör örgütlerinin aralarındaki çatışmalar ülkeye yıllardır huzur vermiyor. Şiddet o kadar yaygın ki, Pakistan’a huzurun yeniden gelmesi uzun yıllar alacağa benziyor. Pakistan hükümeti de konuşma özgürlüğünü büyük ölçüde sınırlıyor ve yabancıların ülkenin çeşitli yerlerine girişini engelliyor. Terörizm riskinin yüksek olduğu ülkede ayrılıkçı çatışmalar yaşanıyor. İntihar saldırıları yabancıların ve turistlerin bulunduğu bölgelerde yapılabiliyor.

El Salvador

El Salvador dünyada en çok cinayet işlenen ülkelerin başını çekiyor. Ülkede yaygın olan çeteler şiddet, gasp ve uyuşturucu kaçakçılığına kadar birçok eylemi gerçekleştirerek dünyanın en tehlikeli ülkeleri arasında yer aldırıyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kim Jong-un gerçekten ölürse ne olur?
29 04 2020 - 11:53
Yunanistan koronavirüste normalleşme sürecine girdi!
28 04 2020 - 21:48
Sokağa çıkma yasağını protesto edip sokaklara çıkan kadın koronavirüse yakalandı
28 04 2020 - 11:36
Çin’de ağzını kapatmadan öksürenlere ceza geliyor!
27 04 2020 - 15:09
Kuzey Kore’de Kim’in yerine geçecek olan kız kardeşi Kim Yo-jong kimdir? Kim gerçekten öldü mü?
26 04 2020 - 13:09
Prens Harry’nin kayınpederine gönderdiği mesajlar basına sızdı!
21 04 2020 - 16:59
Yorum Yap