Dünyada sevgili bulmak isteyen 5 milyon kişi Tinder uygulamasına para ödüyor

Dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan konum merkezli arkadaşlık uygulaması Tinder, yılın ikinci çeyreğinde kazanç raporunu açıkladı. Uygulama tarafından açıklanan raporda milyonlarca kullanıcının sevgili bulabilmek için uygulamaya para ödediği ortaya çıktı.

08.08.2019 - 22:15
09.08.2019 - 11:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Android ve iOS işletim sistemlerinde dünyada en çok kullanılan arkadaş bulma uygulamalarından biri olan Tinder her geçen gün kullanıcı sayısını daha da arttırıyor. Konum merkezli olan bu uygulama sayesinde 2 kullanıcı karşılıklı sohbet ediyor. Tinder tarafından 2019 yılının ikinci çeyreğinde kazanç raporları açıklandı.

Milyonlarca kişi sevgili bulmak için para ödüyor

Açıklanan raporda uygulamanın ikinci çeyrekte 500 binden fazla yeni kullanıcı elde ettiği ortaya çıktı. Yeni gelen kullanıcılarla birlikte ücretli kullanıcı sayısı ise 5.2 milyon oldu. Geçtiğimiz yıl 3.7 milyon olan uygulamanın abone sayısı sadece bir yıl içinde 1.5 milyon arttı. Tinder’in sadece bir yıl içerisinde yakaladığı başarı sayesinde uygulamanın geliştirici şirketi Match Group hisselerinde de artış görüldü. Şirket son 3 aylık zaman diliminde %46 gibi oldukça dikkat çekici bir büyüme yaşarken toplamda 498 milyon lira gelir elde ettiği öğrenildi.

Büyümede en büyük katkı Tinder Lite uygulamasını

Uzun yıllardan beri dünya genelinde kullanılan Tinder uygulamasının son 3 ayda gösterdiği bu büyük başarı özellikle Tinder Lite uygulamasından kaynaklanıyor. Tinder Lite, Normal Tinder uygulamasının daha hafif bir sürümü ve son aylarda Güney Amerika ve Güneydoğu Asya’da bir kaç ülkede yayınlandı. Yani bu uygulamayı daha düşük model telefona sahip olan kişiler de indirebiliyor. Böyle daha basit bir sürümün ortaya çıkmasıyla uygulamanın kullanıcıları bir anda patladı. Bu da uygulamaya ve geliştiricisine gelir olarak geri döndü.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim