Genel

Dünya Genelinde Düzenlenen Filistin’e Destek Gösterileri

Dünyanın birçok yerinde Filistin'e destek gösterileri yapıldı. Almanya, İspanya ve Endonezya başta olmak üzere binlerce vatandaş, İsrail'in Gazze'ye yönelik şiddetli saldırılarını protesto etti.

Gazze, 7 Ekim’den bu yana yoğun İsrail saldırısı altında. Şehrin iletişim ve elektrik hatları yer yer kesintiye uğrarken, hastane altyapıları zarar görüyor.

İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 9 bin 770’e yükseldi.

Dünyanın birçok ülkesinde insanlar, Filistin için sokağa döküldü. İspanya’da düzenlenen protestoda, “Siyonist İsrail devletinin vahşetini ve soykırımını kınıyoruz. İsrail’in insanlık dışı saldırılarını ve ona destek olan ülkeleri durmaya davet ediyoruz” sloganları atıldı.

cdnuploads.aa.com.tr

İsveç’in Stockholm şehrinde de yüzlerce kişi, İsrail’i protesto etti. İsveç vatandaşları ellerinde “Soykırımı durdurun” ve “Sonsuza kadar Filistin” yazılı pankartlarla destek yürüyüşü yaptı.

cdnuploads.aa.com.tr

Yunanistan’ın başkenti Atina’da vatandaşlar, İsrail Büyükelçiliği’ne yürüyerek, “Filistin’e özgürlük” sloganları attı.

cdnuploads.aa.com.tr

Bir başka Avrupa ülkesi Arnavutluk’ta da insanlar Filistin’e destek için toplandı. Yapılan protestolarda “Gazze’deki bombardımanı hemen durdurun” çağrısı yapıldı.

Hollanda’da da yüzlerce kişi, İsrail ve ABD’yi protesto etti. “Biden ödüyor, İsrail vuruyor” sloganları atan Hollandalılar, “Nehirden denize ögür Filistin” pankartlarıyla ateşkes çağrısı yaptılar.

cdnuploads.aa.com.tr

Almanya’nın başkenti Berlin’de binlerce kişi Filistin’e destek yürüyüşü düzenledi. Yapılan protestolarda, Alman hükümetinin Filistin’e yönelik tutumu eleştirildi ve “Filistin’e özgürlük” sloganları atıldı.

Endonezya’nın Cakarta kentinde 2 milyonu aşkın kişi Filistin’e destek için toplandı. Filistin bayrakları ile “Özgür Filistin” pankartları taşıyan göstericiler, dünyada ses getirdi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/dunya-genelinde-duzenlenen-filistin-e-destek-gosterileri-1183558

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu