Duma’nın Kırım vekili Ruslan Balbek: Ukrayna yönetimi Kırım’ı tanısa bile Washington bunu kabullenmez.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun 'Kırım'ın Ukrayna topraklarına iade edilmesi gerektiği' açıklamasına oldukça büyük bir tepki gösteren Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Kırım vekili Ruslan Balbek, ABD'nin küresel jandarma görevini yeniden ele almak istediğini ve Ukrayna Kırım'ı resmi olarak tanısa bile, ABD'nin bunu hiçbir şekilde kabullenmeyeceğini belirtti.

04.08.2019 - 16:49
04.08.2019 - 16:49
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Kırım vekili Ruslan Balbek, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun ‘Kırım’ın Ukrayna topraklarına iade edilmesi gerektiği’ şeklindeki konuşmasına yanıt verdi. Balbek, Pompeo’nun sözlerinin Washington’un Rusya’yı otorite altına alma ve küresel jandarma rolünü yeniden elde etme amacını taşıdığını söyledi ve “ABD siyasi elitine göre, Rusya’nın ulusal çıkarlarının bu dünyada yeri yok. Zira onlara göre dünyada talimat verebilecek ve uluslararası siyaseti dizayn edecek tek bir hakim güç olabilir. Rusya’nın artan nüfusu, bu bağlamda ABD’nin pragmatik çıkarlarıyla ters düşüyor” açıklamasını yaptı.

“Ukrayna yönetimi Kırım’ı tanısa bile Washington bunu kabullenmez.”

Kırım’ın Rusya’ya resmi olarak yeniden bağlanmasının, ABD’nin SSCB’nin çöküşünden sonra tüm dünyaya sergilediği karakter çerçevesinin dışına çıkılması anlamı taşıdığını kaydeden Balbek, “Ukrayna yönetimi Kırım’ı Rus toprağı olarak tanısa bile, Washington’un bunu kabullenmeyeceğinden hiç şüphem yok. Zira bu, ABD’nin son 26 yılda izlediği jandarma politikasına atılmış bir tokat niteliğinde” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim