Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Düğün salonlarının açılış tarihi ve düğünlerin yapılma tarihi açıklandı

Eklenme:
 Düğün salonlarının açılış tarihi ve düğünlerin yapılma tarihi açıklandı

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle düğünlerini iptal etmek zorunda kalanlar ve yaz aylarında düğün yapmayı planlayanlar için önemli bir açıklama yaptı. 1 Haziran itibariyle yeni normalleşme sürecinin başladığını hatırlatan Yalçın, risk faktörlerine göre yeni kararlar alındığını ve alınmaya devam edeceğini söyledi. Şehirlerarası ulaşım yasağının kaldırılması, restoranların açılması, kreşlerin açılması gibi birçok yeni kararın alındığını hatırlatan Yalçın, koronavirüs nedeniyle evliliğe ilk adım atacak kişilerin nişan ve düğünlerini nasıl yapılacağını merak ettiklerini dile getirdi. Yeni normalleşme süreci ile birlikte düğün, nişan, kongre, sempozyum gibi toplulukla yapılan faaliyetlerin Ağustos ekim ayları arasında başlayacağını belirten Yalçın, özellikle düğün yapacak olanlara açık mekanlarda düğün yapma önerisinde bulundu.

Hazırlıklar devam ediyor

Profesör Dr. Yalçın, yeni normalleşme sürecinin pandemi sürecinde en az risk taşıyan faktörlerden en fazla risk taşıyan faktörlere göre sıralandığında belirtirken ülkemizde ciddi önlemler alındığını ve pandemide hasta sayısının giderek azalması ile ciddi anlamda başarı sağlandığını ifade etti. Alınan önlemlerin sonucunun görülebilmesi açısından her türlü olumsuzluğun hastalığın seyrini değiştirebileceğini söyleyen Yalçın, bir hastalığın bir süre daha düşük oranda devam edeceğini düşününce en basit önlemler dan başlayarak yeniden artırılmaya başlanacağını ifade etti. Düğün gibi toplu yapılacak faaliyetlerin büyük risk grupları arasında yer aldığını belirten Yalçın, bununla ilgili bakanlıktaki yetkililerin ciddi anlamda çalışmaları olduğunu dile getirdi.

Ağustos ayının başında başlayabilir

Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, koronavirüs nedeniyle ertelenen düğün ve nişan gibi organizasyonların evlenecekler açısından merak edildiğini belirtirken düğünler için ağustos ayının uygun bir zaman olabileceğini söyledi. Bakanlığın bu konuda çalışmalarının devam ettiğini belirten Yalçın, düğünlerde kaç kişinin salona gireceği, hangi önlemlerin alınacağı, sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi yeni kararların olabileceğini ifade etti.

Açık alanlarda düğün yapmayı önerdi

Evlenecek olan çiftlere de önerilerde bulunan Yalçın, açık havada kır düğünü yapılmasının kapalı düğün salonlarından daha iyi olacağını dile getirdi. Uzun süre insanların kapalı ortamlarda kalmasının daha riskli olacağını belirten Yalçın, yaz ayları gelmişken açık mekanların daha sağlıklı olacağını ifade etti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap