Dövme Nasıl Silinir? Dövme Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

NAVİGASYONDövme Nasıl Silinir?Lazerle Dövme SildirmeCover Up Yöntemiyle Dövme KapatmaPeeling Yöntemiyle Dövme Sildirme Birçoğumuzun hayali, bazılarımızın ise vazgeçilmezi olan dövmeler, zevklerimizi ve tarzımızı kalıcı olarak tenimizde taşımanın ilgi çeken bir yoludur. Ancak seneler içerisinde anlamını yitiren, yıpranan ya da artık istenmeyen dövmeler pişmanlık uyandırabilmekte ve bu nedenle akla gelen ilk soru işareti dövme sildirme konusuna dair olmaktadır. Siz […]

05.11.2018 - 23:43
05.11.2018 - 23:43
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Birçoğumuzun hayali, bazılarımızın ise vazgeçilmezi olan dövmeler, zevklerimizi ve tarzımızı kalıcı olarak tenimizde taşımanın ilgi çeken bir yoludur. Ancak seneler içerisinde anlamını yitiren, yıpranan ya da artık istenmeyen dövmeler pişmanlık uyandırabilmekte ve bu nedenle akla gelen ilk soru işaretidövme sildirmekonusuna dair olmaktadır. Siz de dövme nasıl silinir sorusunun detaylarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

dövme sildirme

Dövme Nasıl Silinir?

Dövme yaptırmakkonusunda temel mantık cildin alt kısmına fazla büyük moleküllere sahip olduğu için cildin daha alt katmanlarınca emilmeyen boyaların enjekte edilmesidir. Yine dövme sildirmedeki amaç da bu boyanın parçalanarak daha küçük moleküllere ayrılması ve cilt tarafından emilerek yok edilmesidir. Bu işlem zahmetli, acılı ve masraflı bir işlem olduğundan dövme yaptırmadan önce kişi iyi karar vermeli ve araştırmasını iyi yapmalıdır.

Dövme hakkındaki diğer merak ettikleriniziDövme Nedir? Nasıl Yapılır? Dövme Malzemeleri Nereden Bulunur? yazımızda bulacaksınız.

Lazerle Dövme Sildirme

Dövme sildirme yöntemleriarasında en yaygın ve etkili olanı lazerle dövme sildirmedir. Lazer atışlarını kullanarak dövmenin alt kısmında bulunan boya parçaları etkili bir şekilde ayrıştırılır ve cilt tarafından emilime uğrar. Bu yöntemde en etkin sonuçlar siyah dövmede görülürkenlazerle dövme sildirmeiçin minimum 6 ayın geçmiş olması gerekmektedir.

dövme sildirme

Seans arası bekleme süreleri diğer yöntemlere göre biraz daha uzun olan bu yöntemde sürecin uzama nedeni cildin lazerle parçalanan boyaları emmesini beklemektir. Ne yazık ki karar aşamasında unutulmaması gereken bir dezavantaj renkli dövmelerde pek etkili sonuçlar görülemeyeceğidir.

Cover Up Yöntemiyle Dövme Kapatma

Cover up adı verilen ve ustalık gerektiren bir diğer yöntem de dövme üzerine yeni dövme yaparak gerçekleştirilmektedir. Eğer dövme sildirmenin acılı ya da uzun bir süreç olacağını düşünerek çekimser kalıyorsanız beğendiğiniz ve dövmeci tarafından uygun görülen bir başka dövme modeli ile eskisinin üzerini kapatmak mümkündür. Ancak burada unutulmaması gereken iki kat dövmeyi sildirmenin daha zor olacağı ve yeni tasarımın eski tasarımı kapatmaya uygun renk ve boyutta olması gerektiğidir.

dövme sildirme

Peeling Yöntemiyle Dövme Sildirme

Peeling yöntemi dövme henüz tazeyken, yani ortalama olarak 1 aylıkken başvurulan bir yöntem olup fraksiyonel karbondiyoksit lazer yöntemiyle hemen hemen aynı mantığa sahiptir. Bu yöntemde hedef boyaların parçalanarak ve derinin üst katmanı soyularak dövmenin silinmesidir.

Dövme nasıl çıkarılırsorusunun görüldüğü gibi farklı alternatifleri olmakla birlikte hangi yöntemi seçerseniz seçin alanında uzman bir klinisyen ya da doktorla çalışmak, en az dövmenin kendisini yaptırmak kadar önemlidir. İzi kalmaması adına sildirme sonrasında verilen talimatlara harfiyen uyulmalı ve konuyla ilgili mutlaka uzman değerlendirilmesinden geçilmelidir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim