Doom Eternal Hakkında Her Şey: Çıkış Tarihi ve Özellikleri

id Software'in yeni Doom oyunu yine hızlı ve bol kanlı olacak fakat bu sefer Mars'ta değil, istilaya uğramış Dünya üzerinde geçecek!
Yorum Yap
3 dk okuma süresi
11 Ağustos 2018

Konuyu Oyla!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 00,00
Loading...
Yorum Yap

Büyük E3 2018 etkinliğinde duyurulan Doom Eternal serinin pek çok hayranını heyecanlandırmıştı. Fakat ardından Doom Eternal ne zaman çıkacak, hangi özelliklere sahip olacak ve sevilen seriyi nasıl bir noktaya taşıyacak gibi sorular gelmeye başladı.

Açıkçası FPS türünü Doom gibi kucaklayan pek yapım yok. Bolca kan, yoğun silahlı çatışmalar, artan gerilim derken id Software’in oyunu yıllara meydan okumaya ve 1993’den beri hayatımızda olmaya devam ediyor. Şimdi ise orijinal oyunun 2016’daki reboot sürümünden iki yıl sonra yeni bir devam oyunu var: Doom Eternal.

Peki Doom Eternal çıkış tarihi ne zaman? Oyunda neler yer alacak?Doom Eternal sistem gereksinimleriolarak ne istiyor? Tüm merak edilenlere tek başlık altında yanıt veriyoruz.

Doom Eternal Çıkış Tarihi

Neyse ki diğer konuların aksine Doom Eternal’ın çıkış tarihi hakkında spekülasyonlara gerek yok. Oyunun çıkış tarihi Amazon tarafından 28 Aralık 2018 olarak listelendi ve çok fazla beklemeyeceğiz.

QuakeCon 2018 sebebiyle de elimize daha çok bilgi geçerken, id Software – Bethesda ortak yapımı Doom Eternal bir aksilik olmazsa bu yılın sonunda PC ve konsollar için çıkışını gerçekleştirecek.

Doom Eternal Haber ve Söylentiler

Ev Gibisi Yoktur!

Daha önceki, 2016 yapımı Doom oyunu izole bir maden alanında ve Mars yüzeyinde geçiyordu. Doom Eternal ise seriyi farklı bir yöne taşıyarak bu sefer oyuncuları Dünya’ya, evine götürecek! Tabii oyunda dünya adeta cehennem yerine dönmüş olarak karşımıza çıkacak ve bizi tam bir yıkım karşılayacak.

Doom oyunları genellikle dar ve klostrofobik kapalı alan tasarımlarıyla biliniyor. Doom Eternal’da yer alan daha geniş harita ise bu sefer farklı oynanış tarzlarına izin verecek ve karşımıza daha büyük ‘iblisler’ çıkacak.

Doom Eternal muhtemelen aynı hızlı, silah ağırlıklı oynanış mekaniklerini devam ettirecek. Fakat Bethesda savaşacak çok daha fazla yaratık olacağının sözünü veriyor ve bu sefer daha güçlü olacaklar.

Online Mod Olacak mı?

Bethesda, Doom Eternal’ın bir önceki oyunun doğrudan devamı olacağını doğruladı. Fakat Bethesda’nın Elder Scrolls ve Fallout gibi marka oyunları giderek online yöne evriliyor ve neden aynı durum Doom için de geçerli olamasın diye düşünüyoruz.

Belki de Doom Eternal’ın kalıcı bir online modu olabilir ve devamlı yapılan güncellemelerle dünya ile uzaylılar arasındaki savaş devam eder.

VR – Sanal Gerçeklik Sürümü

Son Doom oyunu geçen yıl HTC Vive ile PlayStation VR için çıkış yapmıştı. Her ne kadar bazı navigasyon sorunları ve yaklaşık 3 saatlik kısa bir hikâye modu olsa da, zevkli bir deneyim sunuyordu.

Bu yüzden pek çok oyuncu Doom Eternal’ın da VR sürümüne sahip olmasını bekliyor. Açıkçası sanal gerçeklik teknolojisi de giderek gelişirken, benzer şekilde bir sanal gerçeklik çalışması Doom Eternal için de bekleniyor.

Nintendo Switch Sürümü

Şiddet dolu Doom Eternal’ı ‘aile dostu konsol’ Nintendo Switch’te görmek biraz şaşırtıcı olabilir fakat 2016 yılındaki Doom da Switch’e ‘port’ edilmişti. Dolayısıyla benzer bir hamle gelebilir. Sonuçta Bethesda son dönemde Switch’e epey önem veriyor ve şimdiye kadar Wolfenstein, Doom ve Skyrim gibi önemli yapımlarını Nintendo’nun konsolu için çıkardı.

Amazon şu anda Doom Eternal siparişlerini PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları üzerinden alıyor fakat yılın ilerleyen zamanlarında Switch için de çıkabilir.

Doom Eternal Sistem Gereksinimleri

Yeni Doom oyunu için henüz resmi sistem gereksinimleri açıklanmadı fakat 2016’da çıkan Doom’a göre biraz daha güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duyacağını söyleyebiliriz. Resmi açıklama geldiği zaman yazımızı güncelleyeceğiz.

Doom Eternal Fragmanları

Resmi Fragman

QuakeCon 2018 PC Oynanış Fragmanı

Güncelleme :

İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com