Donald Trump : 10 Milyon İnsanı Öldürmek İstemeseydim 1 Haftada Savaşı Bitirirdim

ABD Başkanı Donald Trump, "Eğer Afganistan'da savaşmak istesek bu savaşı bir haftada kazanırdık ama 10 milyon kişiyi öldürmek istemiyorum. Afganistan o durumda yeryüzünden silinirdi. Böyle bir savaş bir hafta, 10 günde biterdi ancak bu yolu seçmek istemiyorum." dedi.

24.07.2019 - 20:45
25.07.2019 - 11:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Donald Trump ile Pakistan Başbakanı İmran Han, Beyaz Saray’daki kısa süren görüşmelerinin başında Oval Ofis’te basına Afganistan’daki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Trump, Afganistan’da uzun yıllardır süren savaş konusunda Pakistan’ın da yardımıyla yakın zamanda sonuç alacağını dile getirdi.

Donald Trump, “Afganistan’da savaşmıyoruz, orada polis gibiyiz. Polis olmak istemiyoruz. Eğer Afganistan’da savaşmak istesek bu savaşı bir haftada kazanırdık ama 10 milyon kişiyi öldürmek istemiyorum.” sözleriyle kamuoyunda büyük dikkat çekti.

Ardından “Afganistan o durumda yeryüzünden silinirdi. Böyle bir savaş bir hafta 10 günde biterdi ancak bu yolu seçmek istemiyorum. Afganistan’la ilgili, savaşı kazanmakla ilgili planlarım var. Pakistan bize bu konuda yardımcı olacak. 19 yıldır bu ülkedeyiz, bu gerçekten komik bir durum.” şeklinde konuştu.

Taliban ile yapılan görüşmelerin gayet güzel geçtiğini söyleyen Trump, bu görüşmelerden yakın zamanda bir sonuç çıkacağını ve Pakistan’ın bu süreçte ABD’ye yardımcı olacağını söyledi. Basın görüşmesinin sonlarına doğru Pakistan’ın konuda çok şey yapacağına, milyonlarca kişinin hayatını kurtaracağına değinen Tump, Pakistan’ın Afganistan bağlamında başka ülkelerin sahip olmadığı bir güce sahip olduğunu da hatırlattı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim