Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Anıt Mezar Başında Anıldı

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının 4. yıl dönümü nedeniyle memleketi Isparta’da bulunan anıt mezarı başında anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Süleyman Demirel için bir mesaj yayınladı. Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in İslamköy, Çalça Tepesi’nde bulunan anıt mezarı başında ölüm yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Süleyman Demirel’in yakınlarının yanı sıra eski bakanlar Hamdi Üçpınarlar, Ali Şevki Erek, […]

17.06.2019 - 14:55
17.06.2019 - 17:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının 4. yıl dönümü nedeniyle memleketi Isparta’da bulunan anıt mezarı başında anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Süleyman Demirel için bir mesaj yayınladı.

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in İslamköy, Çalça Tepesi’nde bulunan anıt mezarı başında ölüm yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Süleyman Demirel’in yakınlarının yanı sıra eski bakanlar Hamdi Üçpınarlar, Ali Şevki Erek, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Süleyman Demirel’in doktoru, İYİ Parti Isparta milletvekili Aylin Cesur ve bazı vatandaşlar katıldı.

Anıt Mezara Gül Konuldu

Süleyman Demirel’in yapımı yeni tamamlanan anıt mezarına gül bırakıldı. Ayrıca tören alanına da gülsuyu serpildi. Törende Süleyman Demirel’in özgeçmişi okunurken, Cumhurbaşkanlığı idari işler başkanı Kıratlı, anıt mezara Cumhurbaşkanlığı çelengini bıraktı.

Demirel için Kuranı Kerim okunmasının ve dua edilmesinin ardından eski bakan Hamdi Üçpınarlar bir konuşma yaptı. Üçpınarlar, Süleyman Demirel’in hayatı boyunca Türkiye Cumhuriyeti’ne olan bağlılığını hiçbir şekilde bırakmadığını belirterek, son nefesine kadar ülke meselelerinin takipçisi olduğunu söyledi.

Vatandaşlar da törenin ardından Demirel’in mezarına gülsuyu serpti ve çiçek bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Demirel Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Süleyman Demirel’in 4. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj paylaştı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 9 Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi konusunda büyük katkılarda bulunduğunu söyleyen Erdoğan, milletin gönlünde siyaset ve devlet adamı olarak müstesna bir yer edindiğini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim