Doğu Ekspresi sosyal medyada trend oldu

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
20 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

TCDD’nin Ankara-Kars arasındaki Doğu Ekspresi tren seferlerine ilgi artışı yaşanıyor. Sosyal medyada özellikle 18-24 yaş arası gençlerin grup olarak Kars’a giderek oradan fotoğraf paylaşıp takipçi kazandıkları ortaya çıktı. Günübirlik veya hafta sonu tatili için Kars’a giden gençler çektikleri fotoğrafları sosyal medyada ve Instagram üzerinde paylaşarak yoğun ilgi görmeleri üzerine Doğu Ekspresi adeta “Like Ekspresi” haline geldi.

Bilet Bulmakta Sıkıntı Yaşanıyor

Kars Tren İstasyonu’nda hareket memuru olarak görev yapan Sebahattin Koç, geçtiğimiz yıla göre %40 artış yaşandığını aktardı. Doğu Ekspresi’nde mevcut 1 adet yataklı vagon sayısının bazı seferlerde 3 vagona çıkarıldığını belirten Koç, 25 Aralık 2017 tarihine kadar sınırlı sayıda bilet kaldığını söyledi. Doğu Ekspresi seferlerine çok büyük ilgi olduğunu belirten Koç, gençlerin özellikle çok ucuz olduğu için tercih ettiklerini dile getirdi. Gençlerin genelde 5-10 kişilik gruplar halinde seyahat ettiklerini anlatan Koç, bazı grupların günübirlik ve bazı grupların da 2 günlük turlara katıldığını ifade etti. Gençlerden bazılarının istasyonunda yattıklarını aktaran Koç; Kars Kalesi, Ani Harabeleri ve Sarıkamış Kayak Merkezi’nin yoğun olarak ziyaret edildiğini sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz hafta 6 kişilik grupla Doğu Ekspresi ile Kars’a gelen Serkan İbil isimli genç ise, Instagram hesabından gördüklerini ve Kars’a gitmeye karar verdiklerini söyledi. İlk defa tren yolculuğu yaptığını anlatan İbil, bilet almakta oldukça sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com