Doğu Ekspresi sosyal medyada trend oldu

Devlet Demir Yolları'nın Ankara-Kars arasındaki Doğu Ekspresi seferlerine sosyal medya sayesinde büyük ilgi gösterilmeye başlandı.

20.12.2017 - 11:42
20.12.2017 - 11:42
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

TCDD’nin Ankara-Kars arasındaki Doğu Ekspresi tren seferlerine ilgi artışı yaşanıyor. Sosyal medyada özellikle 18-24 yaş arası gençlerin grup olarak Kars’a giderek oradan fotoğraf paylaşıp takipçi kazandıkları ortaya çıktı. Günübirlik veya hafta sonu tatili için Kars’a giden gençler çektikleri fotoğrafları sosyal medyada ve Instagram üzerinde paylaşarak yoğun ilgi görmeleri üzerine Doğu Ekspresi adeta “Like Ekspresi” haline geldi.

Bilet Bulmakta Sıkıntı Yaşanıyor

Kars Tren İstasyonu’nda hareket memuru olarak görev yapan Sebahattin Koç, geçtiğimiz yıla göre %40 artış yaşandığını aktardı. Doğu Ekspresi’nde mevcut 1 adet yataklı vagon sayısının bazı seferlerde 3 vagona çıkarıldığını belirten Koç, 25 Aralık 2017 tarihine kadar sınırlı sayıda bilet kaldığını söyledi. Doğu Ekspresi seferlerine çok büyük ilgi olduğunu belirten Koç, gençlerin özellikle çok ucuz olduğu için tercih ettiklerini dile getirdi. Gençlerin genelde 5-10 kişilik gruplar halinde seyahat ettiklerini anlatan Koç, bazı grupların günübirlik ve bazı grupların da 2 günlük turlara katıldığını ifade etti. Gençlerden bazılarının istasyonunda yattıklarını aktaran Koç; Kars Kalesi, Ani Harabeleri ve Sarıkamış Kayak Merkezi’nin yoğun olarak ziyaret edildiğini sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz hafta 6 kişilik grupla Doğu Ekspresi ile Kars’a gelen Serkan İbil isimli genç ise, Instagram hesabından gördüklerini ve Kars’a gitmeye karar verdiklerini söyledi. İlk defa tren yolculuğu yaptığını anlatan İbil, bilet almakta oldukça sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim