Doğru Evcil Hayvan Seçimi Nasıl Yapılır?

NAVİGASYONDoğru Evcil Hayvan SeçimiNe Kadar Aktifsiniz?Ne Sıklıkla Seyahat Ediyorsunuz?Evde Alerjisi Olan Var mı?Ne Kadar Zamanınız Oluyor?Nasıl Bir Dostu Tercih Ediyorsunuz? Evinize, yanınıza tüylü bir arkadaş daha dahil etmeye karar verdiniz. Bu harika fakat yeteri kadar bilgi sahibi misiniz? Doğru evcil hayvan seçimi hiç de kolay bir iş değil. Nihayetinde yıllar boyunca size eşlik edecek bir […]

25.09.2018 - 9:20
25.09.2018 - 9:20
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Evinize, yanınıza tüylü bir arkadaş daha dahil etmeye karar verdiniz. Bu harika fakat yeteri kadar bilgi sahibi misiniz? Doğru evcil hayvan seçimi hiç de kolay bir iş değil. Nihayetinde yıllar boyunca size eşlik edecek bir dost alacaksanız ve aranızda bir uyum olması gerekiyor. Bu yüzden de kafasında hangi evcil hayvanı almalıyım, kedi mi köpek mi almalıyım gibi sorular olan kişilere yardımcı olacağız.

Doğru Evcil Hayvan Seçimi

Ne Kadar Aktifsiniz?

Şafakta kalkıp günlük koşusunu yapan biri misiniz, yoksa en son ne zaman terlediğini dahi unutan biri mi? Eğer günlük fiziksel aktivite yaşam tarzınıza uygunsa, Husky ya da Labrador Retriever gibi köpekler sizin için en uygunu olacaktır. Koltukta uzanıp film izlemeyi seven biriyseniz de Pekinez gibi köpek cinslerini tercih edebilirsiniz. Hatta bir kedi sizin için en doğrusu da olabilir.

Ne Sıklıkla Seyahat Ediyorsunuz?

İş veya eğlence için sık sık seyahat eden biriyseniz, köpek bakımı sizin için daha zor olacaktır. Çünkü dışarıda olduğunuz zamanlarda köpeğinize mutlaka birinin bakması gerekir. Kediler ise yeteri kadar mama, su ve tuvalet kumu bırakıldığında günlerce tek başına yaşayabilirler. Yolculuktayken tavşan ya da kuş gibi diğer evcil hayvanlar da evde yeterli yiyecekle tek başına kalabilirler fakat zaman zaman bir tanıdığınızın ziyaret etmesi gerekir.

Evde Alerjisi Olan Var mı?

Belki sizin için sorun yok fakat dünyada milyonlarca insan çeşitli alerjilere sahip. Tabii çoğunlukla alerji aşırı yoğun olmadıkça bu evcil hayvan sahiplenmenize engel değildir. Fakat yine de aşırı tüylü kedi ve köpeklerden uzak durmanız gerekebilir.

Ne Kadar Zamanınız Oluyor?

Eğer tam zamanlı çalışıyorsanız ve birkaç küçük çocuğunuz da varsa, evi darmadağın edecek bir köpek yavrusu pek de size göre olmayabilir. Özellikle bu gibi durumlarda sakin ve sessiz yapıları nedeniyle kediler biraz daha iyi bir tercih olabilir.

Nasıl Bir Dostu Tercih Ediyorsunuz?

Daima yanınızda olacak bir evcil hayvanı mı, yoksa bağımsızlığına düşkün olanları mı tercih edersiniz? Kedilerin tamamı sevgi dolu hayvanlardır fakat aynı zamanda kişisel alanlarına önem gösterirler ve yalnız başlarına zaman geçirmekten de keyif alırlar. Diğer yanda köpekler ise en çok sizinle beraberken mutlu olurlar. Seçiminizi siz de buna göre yapmalısınız.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim