Doğal Yöntemlerle Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Farklı saç tiplerine sahip olsak da düz saçların kullanım kolaylığı ve pürüzsüz görüntüsünün yarattığı etkileyiciliği hepimiz oldukça beğeniriz. Eğer siz de dümdüz saçlara sahip olmak istiyor ancak her defasında bunun için büyük bütçeler ayırmak ya da saçları ısıyla yıpratmak istemiyorsanız doğal yollarla saç düzleştirme hakkındaki detaylı bilgilere aşağıdaki yazımızdan sahip olabilirsiniz. Saçlarınız düz olsa dahi kabarmasıyla karşı […]

25.09.2018 - 20:30
25.09.2018 - 20:30
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Farklı saç tiplerine sahip olsak da düz saçların kullanım kolaylığı ve pürüzsüz görüntüsünün yarattığı etkileyiciliği hepimiz oldukça beğeniriz. Eğer siz de dümdüz saçlara sahip olmak istiyor ancak her defasında bunun için büyük bütçeler ayırmak ya da saçları ısıyla yıpratmak istemiyorsanızdoğal yollarla saç düzleştirmehakkındaki detaylı bilgilere aşağıdaki yazımızdan sahip olabilirsiniz.

doğal saç düzleştirme

Saçlarınız düz olsa dahi kabarmasıyla karşı karşıya kaldığınızda uygulayabileceğiniz bu yöntemler sayesinde çok daha pürüzsüz ve elektriklenmeyen saçlara sahip olmanız mümkün olacaktır. Bunun haricindeki doğal yöntemler içinSaç Kabarması Nedenleri, Doğal Çözüm Önerileri yazımıza göz atabilirsiniz.

Hindistan Cevizi ile Saç Düzleştirme

Bitkisel saç düzleştirmeiçin en ideal ürün Hindistan cevizi sütü olarak bilinmektedir. Hindistan cevizi sütünü limon suyuyla birleştirmekse istenen etkiyi artıracak bir ipucudur.

Bu yöntemi uygulamak için bir bardak Hindistan cevizi sütü içerisine çeyrek bardak limon suyu ilave edin ve iyice karıştırdıktan sonra buzdolabında soğuması için bekleyin. Bu soğuk kürü krem kıvamı alana kadar karıştırın ve sonrasında saçlarınıza uygulayın.

Tüm bu işlemleri yaparken bir yandan bir saç havlusunu sıcak su içerisinde bekletin ve iyice suyunu sıkın. Saçlarınızı bu havluyla sarıp minimum bir saat bekletin. Bekleme sonrasında duruladığınız saçlarınızın çok daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

doğal saç düzleştirme

Etkileri daha iyi görebilmek içinsaç düzleştiren kürtarifini haftada en az bir seans ve her seansta üç defa uygulamayı ve bitkisel şampuan kullanarak durulama yapmayı unutmamalısınız.

Süt ile Saç Düzleştirme

Özellikle yoğun buklelere sahip kıvırcık saçlı kadınların saçlarının fön tutmamasından, zor düzleşmesinden ve gün içinde sıklıkla elektriklenmesinden şikayet ettiklerini duyarız. Bu konuda kullanabileceğimiz en kolay bulunan ve en ucuz ürünlerden biri olan süt, saç bakımında bir kurtarıcı görevi görebilir.

Kıvırcık saçlara sahip olanların saçlarına nem kazandırarak daha belirgin ve pürüzsüz buklelere sahip olmalarını sağlayan sütü, direk olarak saç düzleştirmek için kullanmak da mümkündür.

doğal saç düzleştirme

Sütle saç düzleştirmeyapmak için bir tencere içerisinde yarım su bardağı sütü kaynamasına izin vermeden ısıtın ve sonra soğuması için tezgaha alın. Ilıyan sütün içerisine aynı oranda ılık su ilave edin ve bu karışımı saçlara bir sprey şişesi yardımıyla homojen şekilde uygulayın.

Saçlarınızdaki sütü durulamadan önce en az yarım saat bekleyin ve yine kabarıklığı doğal yöntemlerle engellemek için bitkisel ve yatıştırıcı şampuanlar kullanmaya özen gösterin. Sütün saçlara kazandırdığı nem sayesinde saç kestirmeden kırıklardan kurtulma sağlayacak gerekli nemi saçlarınıza hapsedebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim