Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Doğal saç bakım yağları ve faydaları

Saçları dışarıdan besleyen, saça canlılık ve sağlık kazandıran saç bakım yağları hem uygulaması kolay hem de oldukça ekonomik çözümlerdendir. Birçok doğal saç bakım yağı piyasada bulunmaktadır, akıllarda ise hangisinin ne işe yaradığı soruları vardır. Her bir saç bakım yağının farklı faydası olsa da tek bir noktada buluşuyorlar o da saçlara kaybettiği sağlığını geri kazandırmak. İşte doğal saç bakım yağları ve faydaları…
Eklenme:
 Doğal saç bakım yağları ve faydaları

Hangi saç bakım yağı nasıl kullanılır, ne işe yarar, hangileri karıştırarak kullanılır bu bilgileri bilerek yapacağınız bakımlar daha kısa zamanda daha iyi sonuçlar verecektir. Bundan dolayı işinize oldukça yaracak doğal saç bakım yağları nelerdir, hangi yağlar birlikte hangi yağlar tek başına kullanılır gibi bilgilerden yazımızda bahsetmek istiyoruz. Doğal saç bakım yağları ve faydaları yazımızda…

Sarımsak Yağı

Doğal saç bakım yağları içinde etkisi en büyük olan yağ sarımsak yağıdır. Sarımsak kokusunun birebir aynısı olan keskin ve biraz da rahatsız edici olan kokusunu görmezden gelirseniz saç dökülmesine iyi gelir aynı zamanda da yeni çıkan saçlara kavuşmanızı sağlar. Sürüldüğünde saç köklerinde hafif bir kaşıntı veya yanma hissi yaşamanız muhtemel olsa da hemen vazgeçmeyin, biraz dişinizi sıkarak daha sağlıklı saçlara merhaba diyebilirsiniz.

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı saçların daha gür ve sağlıklı uzaması için saç köklerine masaj yaparak uygulanır. Hem tek başına hem de saç maskesi hazırlanan diğer yağlar ile birlikte karıştırılarak rahatlıkla kullanılabilir. Herhangi bir kokusu olmadığı için uygulandığında rahatsızlık vermez ve düzenli kullanımda saçların daha hızlı uzadığı gözlemlenmiştir.

Argan Yağı

Son dönemlerde adından sıkça bahsedilen ve dikkatleri üzerine çeken argan yağı gerçekten saça büyük fayda sağlar. Örneğin saç köklerine uygulandığında koparak dökülmelerin büyük ölçüde önüne geçiliyor. Bir diğer kullanım şekli de hafif nemli saçlara diplere değdirmeden boylara ve uçlara uygulanarak daha sonra kurutulmasıdır. Bu şekilde yapılan uygulama da saçların sağlıkla parlamasını ve kırıkların azalmasını sağlar. Saç bakım yağları arasında fiyatı en pahalı olan argan yağının piyasada çok fazla sahtesi var. Bu önemli ayrıntıya dikkat ederek güvenilir yerden temin etmenizi öneririz.

Hint Yağı

Kıvamı oldukça yoğun olan hint yağını genellikle yılan yağı ile birlikte kullanmak gerekiyor. Saç dökülmesini önleyerek yeni saçların uzaması için çok etkili olan bu iki yağ özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için çok faydalı. Saç köklerine masaj yaparak bekletilen ve sonrasında yine masaj yaparak yıkanan bu yağların saçlara birçok faydası bulunuyor.

Çam Terebentin Yağı

Saç bakım yağları denince ilk akla gelen ve oldukça keskin bir kokuya sahip olan çam terebentin, genellikle şampuanlara eklenerek saçların dökülmesini durdurduğu ve daha etkili temizlenmesine yardımcı olduğu için tercih edilir. Aynı zamanda kepek oluşumunu da engeller. Düzenli kullanımda özellikle saçlarınızdaki kepeği büyük oranda uzaklaştırmış olduğunu gözlemleyeceksiniz.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri
21 10 2020 - 16:08
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Selülite savaş açan çaylar
20 10 2020 - 16:34
Yorum Yap