Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Doğal Makyaj Yapmak için Öneriler, Doğal Makyaj Teknikleri Neler?

Eklenme:
 Doğal Makyaj Yapmak için Öneriler, Doğal Makyaj Teknikleri Neler?

Doğal göründüğü kadar yüzdeki kusurları kamufle eden ve daha aydınlık bir yüze ulaştıran doğal makyaj modelleri özellikle yaz aylarında kadınların gözdelerinden olmaktadır. Gündelik kullanım için en ideal makyaj tekniklerini içeren bu modeller, görünümüyle her yere uyum sağlamak isteyen samimi kadınların tercihidir. Siz de yüzünüzde çok daha güzel ve ışıltılı bir görünümü olabilecek en hafif makyajla nasıl sağlayabileceğinizi öğrenmek için doğal makyaj yapmak için önerileri aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

doğal makyaj

Doğal Makyaj

Ten Makyajı

Öncelikle yüzü makyaja hazırlamanın ilk adımı olarak ten makyajını ele almamız gereklidir. Doğal bir makyajın püf noktaları arasında kusurların karşımızdaki kişi anlamadan kamufle edilebilmesi öncelikli yer alır. Kusurları olabilecek en doğal şekilde kapatmak adına renkli kamuflaj paletlerinden faydalanılabilir. Corrector adı verilen bu ürün paletinin içerisindeki yeşil renkle kızarıklıkları, morla sarılıkları, sarıyla morlukları kapatabilir ve pembeyle göz altına aydınlık verebilirsiniz.

Kusurları ve renk bozukluklarını kamufle ettikten sonra bu en üst katmanda pürüzsüzlük yaratmak için mümkün olan en ince yapıdaki kremsi ürünü kullanmak gereklidir. Varlığını olabildiğince az belli edecek bu ürün çeşitleri arasında su bazlı hafif fondötenler, BB ve CC kremler yer almaktadır. Kremsi dokunun dikkat çektiğini düşünenler ciltte bütünlük yaratmak için ciltle birebir renkte bir pudra ile yalnızca birkaç darbeyle belli olmasına izin vermeden pudra uygulaması yapabilirler.

doğal makyaj

Doğal Ten Makyajı

Ten makyajında dikkat edilmesi gereken cildi daha aydınlık ya da açık renkli göstermek için cilt tonundan daha açık bir ürün seçmemek ve mat tonda renkler tercih etmektir. Aksi halde boyun bölgesiyle aradaki farkın belli olması doğal makyaj görünümünü mahvedecektir.

Renklendirme ve Aydınlatma

Renklendirme için akla gelen ilk ürün allıklar olup, görünümün olabildiğince doğal olması için bol pigmentli ürünler yerine top allıklar tercih edilmelidir. Renklerin karıştırıldığı bu allıklarda belirgin tonlar elde edilmez. Bu nedenle yine mat renklerde ve tercihen şeftali tonlarında allığı fırçanıza alarak fırçaya hafifçe üfleyin ve allığın fazlasını atın. Elmacık kemiklerinize yapacağınız küçük bir dokunuş yeterlidir.

doğal makyaj

Doğal Göz Makyajı

Aydınlatma için günümüz trendlerinin en önde geleni olan highlighter uygulamasına başvuracağız. Teniniz beyazsa beyaz, bronzsa altın tonlarında highlighter tercih ederek ton farkını önlemeye çalışacağız. Likit ürünler daha iyi yayıldığından toz ürünlerden daha doğal görünmektedir. Yalnızca bir damla highlighter ile elmacık kemikleriyle göz altı bölgesinin kesiştiği sınıra dokunun ve iyice emildiğinden emin olun. Bu aydınlık görünüm gün boyu ışıldamanızı sağlar.

Göz Makyajı

Gözler, doğallığı korumak için doğal makyaj modelleri tercih ettiğimizde en temkinli olmamız gereken bölgelerdir. Corrector ya da fondöten kullanarak göz çevresinin rengini eşitlediyseniz ekstra bir ürün kullanmaktan kaçınmak gerekir ancak cildinize güvenerek cilt makyajı adımını atladıysanız yüzünüzle aynı renkte bir göz altı kapatıcısı uygulamanız hoş bir görünüm sağlayacaktır.

doğal makyaj

Doğal Dudak Makyajı

Krem renginde bir baz rengini göz kapağına yaydıktan sonra göz kapağı çizgisi üzerinde hafif toprak tonlarında bir rengi alıp karıştırma fırçasıyla dağıtın. Hafif renklilik katmak için göz kapağının orta kısmına şeftali renginde mat bir farla dokunarak bunu da dağıtarak göze yedirin. Doğallığı bozacak parlak, simli ve yoğun pigmentli renklerden kaçının. Bu harika görünümü siyah maskaranızdan tek kat uygulayarak daha uyumlu hale getirebilirsiniz.

Dudak Makyajı

Doğal makyaj yapmak için son adımı dudaklara uygulayacağız. Dudakları nemlendirici bir ürünle hafif yumuşatıp parlatarak son dokunuşu yapabilirsiniz. Ancak biraz daha parlak ve ıslak görünüm isteyenler likit şeffaf parlatıcılardan yararlanabilirler. Dudakları renklendirmek, pembe alt tonundaki doğal rengini fazlaca bozmak, makyajın doğallığını etkileyeceğinden dolayı tavsiye edilmez.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?
10 12 2019 - 16:45
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi
10 09 2019 - 14:40
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi
1 08 2019 - 16:53
Yorum Yap