Cildi Beslerken Arındıran Doğal Makyaj Temizleyiciler

NAVİGASYONEvde Doğal Makyaj Temizleme Ürünleri YapımıDoğal Makyaj Temizleme için Bal ve YulafDoğal Makyaj Temizleme için Salatalık ve Gül SuyuDoğal Makyaj Temizleme için Aloe Vera ve BademDoğal Makyaj Temizleme için Hindistan Cevizi Yağı ve BalDoğal Makyaj Temizleme için Şeker ve Vazelin Ciltte meydana gelen kusurları kamufle etmek için makyaj malzemelerine başvuruyor, neticesinde ciltte daha çok probleme […]

17.10.2018 - 9:05
16.10.2018 - 3:06
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Ciltte meydana gelen kusurları kamufle etmek için makyaj malzemelerine başvuruyor, neticesinde ciltte daha çok probleme yol açıyoruz. Sonrasında cildi arındırmak için makyaj temizleyiciler kullanıyor ancak bu esnada cildi kimyasallara maruz bırakarak daha çok kirlenmesine yol açıyoruz. Bu nedenlerden dolayı siz dedoğal makyaj temizleyicilerkullanmak ve cildin hem bakımını yapıp hem de arındırmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tüm ev yapımı tarifleri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

doğal makyaj temizleyiciler

Evde Doğal Makyaj Temizleme Ürünleri Yapımı

Doğru bileşenleri kullanarak cildinize ihtiyacı olan bakımı sağlayabilir, en iyi yanıysa bu esnada makyaj ve kirden arınmasını sağlayabilirsiniz. Evinizde bulunan ya da aromasını sevdiğiniz malzemelerden dilediğinizi seçmeniz mümkün. O halde doğal makyaj temizleme ürünleriseçeneklerine göz atalım.

Doğal Makyaj Temizleme için Bal ve Yulaf

Nemlendirici etkisiyle bal ve antioksidan kaynağı olmasıyla yulaf, cildi temizlerken kullanmak için her cilt tipine uyum sağlayabilen malzemelerdendir. Bu karışımı hazırlamak için;

  • 1 çorba kaşığı yulaf
  • 3 çorba kaşığı bal

malzemelerini yoğun kıvamlı bir karışım elde edene kadar bir kap içerisinde karıştırın. Hafif nemlendirdiğiniz yüzünüze masaj yapar gibi dairesel hareketlerle ürünü uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Budoğal makyaj temizleme ürünüher gece kullanıma uygundur.

doğal makyaj temizleyiciler

Doğal Makyaj Temizleme için Salatalık ve Gül Suyu

Gül suyunun cilde faydaları yıllardır kozmetik dünyasının en büyük sırrı olurken, salatalığın yüksek nem oranıysa cildi temizlerken korumak için onu ideal malzemelerden biri kılmaktadır.

  • 3 dilim kabuklu salatalık
  • 6 çorba kaşığı gül suyu

blendır içerisine atılarak karıştırılır ve dairesel hareketlerle cilde uygulanmasının ardından 15 dakika bekletilerek durulanır.

Doğal Makyaj Temizleme için Aloe Vera ve Badem

Cildinizdeki leke, kırışıklık gibi kusurları yok etmek için kendi temizleyici ürününüzü cildi gençleştiren ürünlerle hazırlayabilir, bunun için her yerde bulabileceğiniz aloe vera ve badem yağı gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

  • 2 çorba kaşığı aloe vera jeli
  • 2 çorba kaşığı badem yağı

malzemelerini iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve su ile duruladıktan sonra cildi havlu yardımıyla temizleyin. Bu harika karışım gün içinde ihtiyaç duyulan her an uygulanabilir.

doğal makyaj temizleyiciler

Doğal Makyaj Temizleme için Hindistan Cevizi Yağı ve Bal

Nemlendirici özelliği nedeniyle son dönemin popüler cilt bakım ürünleri arasında sarsılmaz bir yer edinen Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda iyi birdoğal makyaj temizleme ürünüolarak da bilinmektedir. Cilt yenileyici özelliğini artırmak içinse balın mucize etkileriyle bir araya getirilebilir.

  • 30 gr Hindistan cevizi yağı
  • 1 çorba kaşığı bal

karıştırılarak yüze uygulanır ve 5 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulanır. Böylecedoğal makyaj temizleme yöntemlerisayesinde ışıl ışıl bir cilde kavuşmak sanılandan çok daha kolay olabilmektedir.

doğal makyaj temizleyiciler

Doğal Makyaj Temizleme için Şeker ve Vazelin

Yağlı bir dokuya sahip olması nedeniyle en inatçı makyaj kalıntılarını dahi sökebilen vazelin, hücreler üzerinde doğal peeling etkisi yaratan şekerle birleştiği takdirde, daha da etkili bir ürün halini alır.

  • 20 gr. vazelin
  • 1 çorba kaşığı toz şeker

minik bir kap içerisinde iyice karıştırıldıktan sonrasında 2 ila 3 dakika boyunca cilde dairesel hareketlerle uygulanır ve sonrasında cilt bol suyla durulanır.

Siz de piyasada bulunan etkili ürünlerin yanı sıra hem bütçenizi hem de cildinizi korumak için hazırladığımızmakyaj temizleme önerileriarasından dilediğinizi uygulayabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim