Cildi Beslerken Arındıran Doğal Makyaj Temizleyiciler

Makyajın yanı sıra kir ve yağdan arındırmak istediğimiz cildimizde farklı ürünlerle arındırma yapıyor ancak bu esnada gözenekleri açılan cildi kimyasallara maruz bırakıyoruz. Bunun yerine deneyebileceğiniz tamamen ev yapımı tariflerle doğal makyaj temizleyiciler konusu yazımızın devamında..
Yorum Yap
3 dk okuma süresi
17 Ekim 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Ciltte meydana gelen kusurları kamufle etmek için makyaj malzemelerine başvuruyor, neticesinde ciltte daha çok probleme yol açıyoruz. Sonrasında cildi arındırmak için makyaj temizleyiciler kullanıyor ancak bu esnada cildi kimyasallara maruz bırakarak daha çok kirlenmesine yol açıyoruz. Bu nedenlerden dolayı siz dedoğal makyaj temizleyicilerkullanmak ve cildin hem bakımını yapıp hem de arındırmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tüm ev yapımı tarifleri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

doğal makyaj temizleyiciler

Evde Doğal Makyaj Temizleme Ürünleri Yapımı

Doğru bileşenleri kullanarak cildinize ihtiyacı olan bakımı sağlayabilir, en iyi yanıysa bu esnada makyaj ve kirden arınmasını sağlayabilirsiniz. Evinizde bulunan ya da aromasını sevdiğiniz malzemelerden dilediğinizi seçmeniz mümkün. O halde doğal makyaj temizleme ürünleriseçeneklerine göz atalım.

Doğal Makyaj Temizleme için Bal ve Yulaf

Nemlendirici etkisiyle bal ve antioksidan kaynağı olmasıyla yulaf, cildi temizlerken kullanmak için her cilt tipine uyum sağlayabilen malzemelerdendir. Bu karışımı hazırlamak için;

  • 1 çorba kaşığı yulaf
  • 3 çorba kaşığı bal

malzemelerini yoğun kıvamlı bir karışım elde edene kadar bir kap içerisinde karıştırın. Hafif nemlendirdiğiniz yüzünüze masaj yapar gibi dairesel hareketlerle ürünü uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Budoğal makyaj temizleme ürünüher gece kullanıma uygundur.

doğal makyaj temizleyiciler

Doğal Makyaj Temizleme için Salatalık ve Gül Suyu

Gül suyunun cilde faydaları yıllardır kozmetik dünyasının en büyük sırrı olurken, salatalığın yüksek nem oranıysa cildi temizlerken korumak için onu ideal malzemelerden biri kılmaktadır.

  • 3 dilim kabuklu salatalık
  • 6 çorba kaşığı gül suyu

blendır içerisine atılarak karıştırılır ve dairesel hareketlerle cilde uygulanmasının ardından 15 dakika bekletilerek durulanır.

Doğal Makyaj Temizleme için Aloe Vera ve Badem

Cildinizdeki leke, kırışıklık gibi kusurları yok etmek için kendi temizleyici ürününüzü cildi gençleştiren ürünlerle hazırlayabilir, bunun için her yerde bulabileceğiniz aloe vera ve badem yağı gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

  • 2 çorba kaşığı aloe vera jeli
  • 2 çorba kaşığı badem yağı

malzemelerini iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve su ile duruladıktan sonra cildi havlu yardımıyla temizleyin. Bu harika karışım gün içinde ihtiyaç duyulan her an uygulanabilir.

doğal makyaj temizleyiciler

Doğal Makyaj Temizleme için Hindistan Cevizi Yağı ve Bal

Nemlendirici özelliği nedeniyle son dönemin popüler cilt bakım ürünleri arasında sarsılmaz bir yer edinen Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda iyi birdoğal makyaj temizleme ürünüolarak da bilinmektedir. Cilt yenileyici özelliğini artırmak içinse balın mucize etkileriyle bir araya getirilebilir.

  • 30 gr Hindistan cevizi yağı
  • 1 çorba kaşığı bal

karıştırılarak yüze uygulanır ve 5 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulanır. Böylecedoğal makyaj temizleme yöntemlerisayesinde ışıl ışıl bir cilde kavuşmak sanılandan çok daha kolay olabilmektedir.

doğal makyaj temizleyiciler

Doğal Makyaj Temizleme için Şeker ve Vazelin

Yağlı bir dokuya sahip olması nedeniyle en inatçı makyaj kalıntılarını dahi sökebilen vazelin, hücreler üzerinde doğal peeling etkisi yaratan şekerle birleştiği takdirde, daha da etkili bir ürün halini alır.

  • 20 gr. vazelin
  • 1 çorba kaşığı toz şeker

minik bir kap içerisinde iyice karıştırıldıktan sonrasında 2 ila 3 dakika boyunca cilde dairesel hareketlerle uygulanır ve sonrasında cilt bol suyla durulanır.

Siz de piyasada bulunan etkili ürünlerin yanı sıra hem bütçenizi hem de cildinizi korumak için hazırladığımızmakyaj temizleme önerileriarasından dilediğinizi uygulayabilirsiniz.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com