Kadın

Doğal Makyaj Yapmak için Öneriler, Doğal Makyaj Teknikleri Neler?

Doğal göründüğü kadar yüzdeki kusurları kamufle eden ve daha aydınlık bir yüze ulaştıran doğal makyaj modelleri özellikle yaz aylarında kadınların gözdelerinden olmaktadır. Gündelik kullanım için en ideal makyaj tekniklerini içeren bu modeller, görünümüyle her yere uyum sağlamak isteyen samimi kadınların tercihidir. Siz de yüzünüzde çok daha güzel ve ışıltılı bir görünümü olabilecek en hafif makyajla nasıl sağlayabileceğinizi öğrenmek için doğal makyaj yapmak için önerileri aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Krem renginde bir baz rengini göz kapağına yaydıktan sonra göz kapağı çizgisi üzerinde hafif toprak tonlarında bir rengi alıp karıştırma fırçasıyla dağıtın. Hafif renklilik katmak için göz kapağının orta kısmına şeftali renginde mat bir farla dokunarak bunu da dağıtarak göze yedirin. Doğallığı bozacak parlak, simli ve yoğun pigmentli renklerden kaçının. Bu harika görünümü siyah maskaranızdan tek kat uygulayarak daha uyumlu hale getirebilirsiniz.

Dudak Makyajı

Doğal makyaj yapmak için son adımı dudaklara uygulayacağız. Dudakları nemlendirici bir ürünle hafif yumuşatıp parlatarak son dokunuşu yapabilirsiniz. Ancak biraz daha parlak ve ıslak görünüm isteyenler likit şeffaf parlatıcılardan yararlanabilirler. Dudakları renklendirmek, pembe alt tonundaki doğal rengini fazlaca bozmak, makyajın doğallığını etkileyeceğinden dolayı tavsiye edilmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu