Bir Gecede Göz Çevresini Daha İyi Hale Getirecek 7 Doğal Göz Kremi

NAVİGASYONSalatalık, Bal Ve Gül Suyu KremiDomates Püresi ve Bal KremiLimon Suyu Ve Nohut Unu KremiE Vitamini, Hindistancevizi Yağı ve Gül Suyu KremiBadem Yağı ve Aloe Vera Jeli KremiSüt ve Badem Tozu KremiPatates ve Bal Kremi Belli bir yaştan sonra gülerken oluşmaya başlayan kırışıklıklar zamanla kalıcı hale gelerek kişiyi rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Göz çevresi, […]

25.02.2019 - 14:02
25.02.2019 - 14:02
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Belli bir yaştan sonra gülerken oluşmaya başlayan kırışıklıklar zamanla kalıcı hale gelerek kişiyi rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Göz çevresi, erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı alanlardan biri olduğundan dolayı, kozmetik endüstrisi birçok göz kremi çeşidi geliştirmiştir. Bununla birlikte çoğu kadın, söz konusu kremleri elde etmekte problem yaşar çünkü bu kremler çoğu zaman yüksek bir fiyat etiketi taşırlar.

Neyse ki, gözlerinizin altındaki şişkinliği azaltmak için göz kremlerinin dışında evde hazırlayabileceğiniz bazı doğal bileşenler vardır. Bu nedenle, bugün göz kremi başlığı altında birkaç dakikada uygulayabileceğiniz ev yapımı bir liste hazırladık. Göz çevresindeki şişkinliği ve yorgunluğu etkili bir şekilde azaltabilirsiniz. Bu kremleri hazırlamanın tarifi oldukça basittir ve gece boyunca bekletilerek sabah sağlıklı göz ve göz çevresiyle güne başlayabilirsiniz.

İşte göz çevresini bir gecede daha iyi hale getirecek 7 doğal göz çevresi kremi

Salatalık, Bal Ve Gül Suyu Kremi

Salatalık, cilt üzerindeki serinletici etkisiyle dünya çapında popülerdir. Yorgun görüntüyü etkili bir şekilde ortadan kaldırabilen mükemmel bir göz kremi oluşturmak için, olgun bir salatalığın taze suyunu çıkarmanız ve onu eşit derecede bal ve gül suyuyla birleştirmeniz gerekir. Göz kremi için önerilen miktar 1 tatlı kaşığı bal, 2-3 damla gül suyu ve 1 tatlı kaşığı salatalık suyudur. Bu ev yapımı göz kremini nazikçe gözlerinin altına sürün ve etkili sonuçlar için bir gece bekletin.

Domates Püresi ve Bal Kremi

Domates püresi tahriş olmuş cildi yatıştırmada ve görünür yorgunluğu azaltmada etkili olarak kabul edilir. Organik bal ile birlikte kullanıldığında ve bir süre bekletildiğinde etkisinin daha büyük olduğu bilinmektedir. Göz kremi yapmak için olgunlaşmış bir domatesten 2 tatlı kaşığı taze püre çıkarmak gerekir. Daha sonra 1 çay kaşığı organik bal ile karıştırın ve gözlerinizin altındaki etkilenen alana nazikçe uygulayın. Sabah durulamadan önce gece boyunca bekletiniz.

Limon Suyu Ve Nohut Unu Kremi

Limon suyu ve nohut unu, gözlerin yorgunluğunu gidermek için sihirli bir iksir olarak çalıştığı bilinmektedir.  En az 6-7 saat tutulduğunda etkili şekilde çalışan göz kremini hazırlamak oldukça basittir ve piyasada bulabileceğiniz pahalı gözaltı kremlerinden farklı olarak, oldukça düşük maliyetle elde edersiniz. Çoğu kişi bu 2 malzemeyi her zaman mutfak dolaplarında kolayca bulabilir. Bu nedenle, 1 çay kaşığı nohut unu alın ve birkaç damla taze limon suyu dökün. Gözünüzün altındaki cilde nazikçe uygulayın ve gece boyunca bekletin.

E Vitamini, Hindistancevizi Yağı ve Gül Suyu Kremi

Listedeki bir sonraki göz kreminin hazırlanması da oldukça kolaydır ve gözlerin şişkinliğinin giderilmesinde oldukça etkili olarak kabul edilir. E vitamini kapsülünden yağı çıkarın, hindistancevizi yağı ve birkaç damla gül suyu ile birleştirin. Karıştırın ve gözlerinizin altındaki bölgeye sürün. Sabahları yıkamadan önce kremin gece boyunca kalmasına izin verin. Gözaltı kremini, haftada iki kez yorgun gözlerin geçmişte kalması için uygulayın.

Badem Yağı ve Aloe Vera Jeli Kremi

Göz çevresindeki şişkinlikten kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir sonraki ev yapımı krem, 2 doğal içerik, badem yağı ve aloe vera jeli gerektirir. Bu bileşenlerin her ikisinin de tahriş olmuş cildi etkili bir şekilde yatıştırdığı ve şişlik belirginliğini azalttığı bilinmektedir. Eşit miktarda badem esansiyel yağı ve aloe vera jelini karıştırın. Biraz kremsi hale gelinceye kadar karıştırın ve sonra gözünüzün altındaki cilde sürün. Gece boyunca kurumaya bırakın ve sabah yıkayın.

Süt ve Badem Tozu Kremi

Süt ve badem, yorgun ciltler üzerindeki yatıştırıcı ve serinletici etkileri ile bilinir. Bu kremi hazırlamak için süt ve badem tozunu eşit miktarlarda karıştırın. Kremi alın ve bir top pamuğun içine batırın, ardından gözlerinizin altındaki etkilenen bölgeye dikkatlice sürün. Sabahları yıkamadan önce gece boyunca kalmasına izin verin. Taze bir görünüm için haftada 2-3 kez uygulayın.

Patates ve Bal Kremi

Yorgun gözlerin tazelenmesi için uygulanabilen son göz kremi tarifi, iki basit ama güçlü doğal bileşen, patates ve organik bal gerektirir. İlk önce çiğ patatesi ezin, suyunu çıkarın ve biraz organik bal ile karıştırın. Kremsi bir form alıncaya kadar karıştırın. Daha sonra gözlerinizin altındaki alana sürün. Şiş ve yorgun gözleri tazelemek için göz çevresine uygulayın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim