Teknoloji

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

Özellikle 2018 yılında bir DJI Mavic Air almayanlar için yeni katlanabilir dronelar DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom oldukça iyi birer seçenek olacağa benziyor. Fakat seçim yapmak pek kolay değil ve iki kamera da farklı gruplara hitap ediyor. Peki DJI Mavic 2 Pro ne zaman çıkacak? DJI Mavic 2 Pro fiyatı ne kadar?

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zom Hakkında Her Şey

DJI Mavic 2 Pro ve Zoom Çıkış Tarihi – Fiyatı

Hem DJI Mavic 2 Pro, hem de Mavic 2 Zoom için ön siparişler bugünden itibaren açıldı ve satın alanların kargoları gönderilmeye başlandı.

DJI Mavic 2 Pro modeli daha pahalı ve 1500 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Daha önce çıkan orijinal Mavic Pro ise 1000 dolar civarında çıkış yapmıştı. Mavic 2 Zoom’un fiyatı ise orijinal Mavic Pro fiyatına daha yakın ve 1249 dolardan satılıyor.

Her iki drone modeli için de Fly More adlı bundle paketler bulunuyor ve paket içeriğinde ekstra pervane, iki ek batarya, çoklu batarya şarj cihazı, araba şarjı ve taşıma çantası yer almakta. Tabii ki DJI’ın Fly More aksesuarlarını ayrı ayrı da satın alınabiliyor fakat bu şekilde daha hesaplı oluyor.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

DJI Mavic 2 Pro Kamera Özellikleri

DJI Mavic 2 Pro modeli yüksek görüntü kalitesine odaklanırken, bunun için Hasselblad ile ortak çalışıldı ve 1 inçlik CMOS sensör kullanıldı. Orijinal Mavic Pro ile kıyaslandığında yeni kamera çok daha renkli görüntüler çekiyor. İçinde 8GB dahili hafıza bulunurken, microSD kart olmadan da kullanmak mümkün.

20MP çözünürlüklü kamerada geliştirilmiş renk doğruluğu bulunurken, Hasselblad’in Natural Color Solution (HNCS) teknolojisiyle destekleniyor. DJI Mavic 2 Pro’da ayarlanabilir f2.8 – f11 arası diyafram aralığı bulunuyor. Böylece farklı ışık koşullarında da istediğiniz görüntüleri yakalayabiliyorsunuz.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

DJI Mavic 2 Zoom Kamera Özellikleri

DJI Mavic 2 Zoom modeli ise adından da anlayacağınız üzere daha çok yakın çekim görüntüler için kullanılıyor. 2X optik zoom bulunurken, 6mm telefoto lens ile full HD videolar çekebilirsiniz. Bu da bir drone için oldukça etkileyici.

Zoom kamerası hibrid otomatik odaklanma kullanırken, odaklanma hızı da eskiye göre yüzde 40 artırılmış durumda. 12 megapiksel fotoğraflar çekebilirken, yeni Super Resolution özelliğiyle optik zoom kullanarak otomatik çekimler yapabiliyor.

DJI Mavic 2 Zoom modelinine özel bir mod da yeni Dolly Zoom QuickShot modu olarak karşımıza çıkıyor. Bu mod ile hareketli nesnelere hızlıca odaklanmak mümkün oluyor.

DJI Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu