Dizi Fragmanları

Dizilerde Kötü Kadın Karakterleri Canlandıran Eski Oyuncu Özgül Kavruk Şimdilerde Ne Yapıyor?

Özgül Kavruk, 2000’lerin televizyon dünyasında oynadığı kötü kadın karakterlerle nam salmış bir isimdi. Kendisi 2015’ten bu yana dizi ya da sinema çekimleri yapmıyor. Bambaşka bir mesleğe yönelen 45 yaşındaki oyuncu şimdilerde ne yapıyor? Detaylar içerikte!

2000’li yıllarda televizyon dizilerindeki kötü kadın karakterleriyle hepimizin hafızasına kazınan bir oyuncu olan Özgül Kavruk.

Mankenliği bıraktıktan sonra pek çok dizide kötü kadın rollerini canlandıran 45 yaşındaki Kavruk şimdilerde gözlerden uzak bir hayat sürüyor.

Peki kimdi Kavruk ve televizyon kariyerinde neler yapmıştı? Emekli oyuncu ve manken, 1997 yılında Çağla Şıkel’in güzellik tacını taktığı Miss Turkey’de ilk 10’a girmişti.

İlk televizyon deneyimini ise 2000 yılında Kadir İnanır ile ekran karşısına geçtiği Derman Bey programıydı.

Derman Bey kadrosunda kimler yoktu ki… Ayşe Hatun Önal, Aysu Baceoğlu, Meriç Erkan, Fatma Belgen, Nebahat Çehre gibi pek çok ünlü isim vardı.

2003 yılında ise Fatma Girik, Meltem Cumbul ve Burak Hakkı ile birlikte 2 sezon yayınlanan Gurbet Kadını dizisinde rol almıştı. Çekimlerin çoğu Şanlıurfa’da gerçekleşen dizide kötü bir karakter olan Zeliha karakterini canlandırmıştı.

Kavruk aynı zamanda ‘Böyle mi Olacaktı’, ”Doktorlar’ ve ‘Sakarya Fırat’ dizilerinde canlandırdığı ‘kötü kadın’ karakterleriyle de adından söz ettirmeyi başarmıştı.

Hatta bu başarısı 2008 yılında hapishane konulu ilk Türk dizisi olarak çekilen ‘Parmaklıklar Ardında’daki rolüyle daha da perçinlenmişti.

Çekimleri Tarihî Sinop Cezaevi’nde olan dizide Kavruk, mahkumlardan mektuplar bile alıyordu. Mektuplar ‘Şu tarihte çıkacağım, seni görmeye geleceğim’ gibi yazılan şeylerdi. Hatta bir gün dizi setini Abdullah Gül bile ziyaret etmiş.

2012 yılında çekilen Sakarya Fırat adlı dizinin Jiyan’ı olarak da tanınan güzel isim şimdilerde pilates eğitmenliği yapıyor. Emekli manken bu dizinin zorlu set çekimleri yüzünden epey kötü şeyler yaşamış.

Özgül Kavruk dizinin ağır çekim şartları yüzünden sağlık problemleri yaşamış:

‘Bir gün hapşırdıktan sonra üç ay belimden aşağısını hareket ettiremedim. Omurgamda ciddi bir fıtık oluşmuştu. Sakarya Fırat’ı 2 bin metrede dağlarda ve tepelerde çekiyorduk. Üzerimde 20 kiloluk techizat vardı. Sürekli çatışma sahneleri oluyordu. Tedavi sürecinde pilatesin çok büyük bir faydası dokundu. Bir arayış içindeydim o dönemde ve eşimin de desteğiyle pilates eğitmeni oldum. Çeşitli eğitimler aldım ve bu alanda uzmanlaştım’ dedi.

Ne yalan söyleyeyim kendisini hep Gurbet Ana’daki kötü kadın rolüyle hatırlıyorum. Peki siz Özgül Kavruk’un oyunculuğu hakkında neler biliyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Kaynak: https://onedio.com/haber/dizilerde-kotu-kadin-karakterleri-canlandiran-eski-oyuncu-ozgul-kavruk-simdilerde-ne-yapiyor-1174671

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu