Diyete Yeni Başlayanlar Buraya! Diyete Başlayanlar İçin 10 Kural

1-Diyete hazır hissedildiği zaman başlanmalı. Aksi halde, diyet listesine düzenli bir şekilde uyulması imkansız bir hal alır. Bu da zayıflamak için yapılan diyet uygulamaların kişiye antipatik gelmesine neden olmaktadır. 2. Diyet uygulamalarında (çorba diyeti, salatalık diyeti, japon diyeti gibi) periyodik süreler takip edilmektedir. Ancak verilen kiloların geri alınmaması için, diyet uygulaması bittikten sonra, eski beslenme […]

25.01.2019 - 20:03
27.01.2019 - 20:18
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

1-Diyete hazır hissedildiği zaman başlanmalı. Aksi halde, diyet listesine düzenli bir şekilde uyulması imkansız bir hal alır. Bu da zayıflamak için yapılan diyet uygulamaların kişiye antipatik gelmesine neden olmaktadır.

2. Diyet uygulamalarında (çorba diyeti, salatalık diyeti, japon diyeti gibi) periyodik süreler takip edilmektedir. Ancak verilen kiloların geri alınmaması için, diyet uygulaması bittikten sonra, eski beslenme alışkanlığına geri dönülmemelidir. Ayrıca diyet sonrası beslenme düzenini bozan kişiler, daha hızlı kilo alırlar.

3. Var olan diyet listesinin direkt olarak uygulanması çoğunlukla işe yaramamaktadır. Bunun nedeni ise, her metabolizmanın farklı çalışmasıdır. Bu yüzden, diyet listelerinin uzman eşliğinde kişiye özel yapılması gerekmektedir.

4. Herhangi bir sağlık sorunu yaşayan kişiler kilo vermede zorluk yaşayabilirler. Özellikle şeker hastaları ve guatr ilaçları kullananlarda aşırı kilo alma durumlarına sık rastlanmaktadır. Bu nedenle öncelikle hastalığın tedavisinin sağlanması gerekmektedir.

5. Yalnızca diyet uygulamaları ile istenilen fit bir görünüme kavuşmak uzun zaman alabilmektedir. Zayıflama uygulamaları; hafif tempolu yürüyüşler ve pilates egzersizleri ile desteklenmelidir. Diyet yapmak stres seviyesini artırabildiği için, yoğa ve meditasyon yöntemleri ile desteklenmektedir.

6. Yakın çevrenin ve arkadaş çevresinin destek göstermesi, diyetin başarı gösterebilmesi açısından oldukça önemlidir. Zayıflama uygulamalarında zaman zaman kişinin kendini psikolojik açıdan güçsüz hissetmesi durumu yaygın görülmektedir. Böyle bir zamanda kişinin sevdiklerinden destek alması gerekebilir.

7. Diyet uygulamasının, yalnızca metabolizmanın çalışmasının düzene sokulması için bir araç olduğu unutulmamalıdır. Kişi her zaman genel beslenme düzenine dikkat etmelidir. Bu sayede metabolizmanın düzenli çalışması sağlanmaktadır. Düzenli çalışan metabolizma sonucu sağlıklı kilo verilebilmektedir.

8. Kişiyi yoracak ve gerekli besinleri sağlamayan aşırı katı diyetlerden uzak durulması gerekmektedir. Yanlış zayıflama uygulamaları sonucu, vücut sağlığı üzerinde olumsuz etkiler meydana gelebilir. Şok diyetler yerine, uzman diyetisyenler eşliğinde kişiye özel oluşturulan uygulamalar tercih edilmelidir.

9. Besinleri uygun pişirme yöntemleri ile pişirerek, içerisindeki vitamin ve mineral oranını kaybetmemek mümkün. Diyet uygulamaları için özellikle haşlama yöntemi, sağlıklık pişirme yöntemlerinden biridir.

10. Alkol ve sigara gibi sağlıksız madde kullanımı, kişinin aşırı kilo almasına ve vücut sağlığının bozulmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim