Diyarbakır’da PKK’ya Ağır Darbe

Güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda PKK’ya ağıt mühimmat ele geçirildi.

26.11.2017 - 15:50
26.11.2017 - 15:50
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Alınan istihbaratlar ve bilgiler sonrasında güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Diyarbakır başta olmak üzere Hakkari, Şırnak gibi bölgelerde operasyonlar düzenlenmiş ve terör örgütlerine ağır darbeler vurulmuştu. Yapılan son operasyonda ise PKK’ya ait yoğun miktarda mühimmat ve silah ele geçirildi.

Yazılı Açıklama Yapıldı

Gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında valilik tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Sabah saatlerinde başlayan operasyon akşam saatlerine kadar sürerken, operasyonlar sonrasında 3 ayrı mevkide PKK terör örgütüne ait mühimmatlar ele geçirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde; ‘Güvenlik güçlerimiz tarafından sabah 06:00 saatleri ile 18:00 saatleri arasında PKK terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirilmiştir. Kulp İlçesi Alaca Köyü Şenyayla Mezrası içerisinde yapılan operasyonda 3 ayrı bölgede teröristlere ait olduğu belirtilen gömülü bir şekilde mühimmat bulundu. Yapılan incelemelerde mühimmat içerisinde 10 adet AK-47 Kalaşnikof, 1 adet RPG Roket Atar, 4 bin 700 adet PKMS bixi mühimmatı, 1.500 adet AK-47 mermisi, 15 adet anti-tank roket atarı, 10 adet el bombası, 66 adet amonyum nitrat ve çeşitli örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Tespit edilen mühimmatlar güvenlik güçleri tarafından imha edilmiştir’ denildi.

Valilikten yapılan açıklamanın devamında ise bölgedeki operasyonların devam ettiği ve terör örgütlerinin bölgeden silinmesi için elinden gelenin yapılacağını belirtti.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim