Diyarbakır’da PKK’ya Ağır Darbe

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
26 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Alınan istihbaratlar ve bilgiler sonrasında güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Diyarbakır başta olmak üzere Hakkari, Şırnak gibi bölgelerde operasyonlar düzenlenmiş ve terör örgütlerine ağır darbeler vurulmuştu. Yapılan son operasyonda ise PKK’ya ait yoğun miktarda mühimmat ve silah ele geçirildi.

Yazılı Açıklama Yapıldı

Gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında valilik tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Sabah saatlerinde başlayan operasyon akşam saatlerine kadar sürerken, operasyonlar sonrasında 3 ayrı mevkide PKK terör örgütüne ait mühimmatlar ele geçirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde; ‘Güvenlik güçlerimiz tarafından sabah 06:00 saatleri ile 18:00 saatleri arasında PKK terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirilmiştir. Kulp İlçesi Alaca Köyü Şenyayla Mezrası içerisinde yapılan operasyonda 3 ayrı bölgede teröristlere ait olduğu belirtilen gömülü bir şekilde mühimmat bulundu. Yapılan incelemelerde mühimmat içerisinde 10 adet AK-47 Kalaşnikof, 1 adet RPG Roket Atar, 4 bin 700 adet PKMS bixi mühimmatı, 1.500 adet AK-47 mermisi, 15 adet anti-tank roket atarı, 10 adet el bombası, 66 adet amonyum nitrat ve çeşitli örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Tespit edilen mühimmatlar güvenlik güçleri tarafından imha edilmiştir’ denildi.

Valilikten yapılan açıklamanın devamında ise bölgedeki operasyonların devam ettiği ve terör örgütlerinin bölgeden silinmesi için elinden gelenin yapılacağını belirtti.

 

 


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com