Diyarbakır’da PKK operasyonunda 3 kişi gözaltına alındı çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen terör operasyonunda 1 PKK'lı terörist ve terör örgütüne yardım ettiği tespit edilen 2 kişi yakalandı. Aynı zamanda operasyonda 4 uzun namlulu silah çok sayıda mühimmat ve el bombası ele geçirildi.

22.07.2019 - 18:05
23.07.2019 - 11:18
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Diyarbakır’da düzenlenen operasyonun istihbarı çalışmalar neticesinde yapıldığı öğrenildi. Operasyon Lice ilçesinin Karahasan Köyü Eminağa mevkiinde insansız hava aracı desteği ile gerçekleştirildi. Güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda H.A, isimli terörist yakalanırken, terör örgütüne yardım ettikleri belirlenen H.E. ve S.E. isimli kişiler de gözaltına alındı.

Saldırı maksatlı keşif yapıyordu

Operasyonda yakalanan terörist saldırı maksatlı bölgede keşif yaptığı belirlendi. Aynı zamanda söz konusu operasyonda 2 kalaşnikof ve bu silahlara ait 7,62 milimetre çapında 300 adet fişek, 10 şarjör, el bombası, 2 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim