Dışişleri Bakanlığı’ndan Libya’ya Sert Uyarı: Vatandaşlarımız Serbest Bırakılmazsa Hefter Unsurları Meşru Hedef Haline Gelecektir

Dışişleri Bakanlığı tarafından akşam saatlerinde yapılan açıklamada, Libya'nın Türk vatandaşlarını derhal serbest bırakmaması durumunda Hefter unsurlarının meşru hedef haline geleceği belirtildi.

30.06.2019 - 22:10
01.07.2019 - 11:10
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Libya’da Halife Hefter güçleri tarafından alıkonulan Türk vatandaşlarının derhal serbest bırakılmaları istendi. Bakanlık açıklamasının devamında, Türk vatandaşlarının serbest bırakılmaması halinde Hefter güçlerinin meşru hedef haline geleceği uyarısı yapıldı.

Derhal Serbest Bırakın

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Libya’da Hefter’e bağlı illegal milis güçler tarafından 6 Türk vatandaşının alıkonulduğu belirtildi. Yapılan bu eylemin haydutluk ve korsanlık olduğunun belirtildiği açıklamanın devamında, vatandaşların derhal serbest bırakılması istendi. Dışişleri Bakanlığı Türk vatandaşlarının serbest bırakılmaması durumunda Hefter unsurlarının Türkiye için meşru hedef haline geleceğini belirtti.

Dün Tehdit Etmişti

Libya’da Hefter güçlerinin sözcüsü dün bir açıklama yaparak Türkiye’yi kendi içişlerine karışmakla suçlamış bunun devam etmesi halinde Libya’da bulunan bütün Türk vatandaşlarının tutuklanacağını, Libya sularında bulunan Türk gemilerinin vurulacağını ve Türkiye’den Libya’ya yapılan uçuşların durdurulacağını söylemişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim